DZIEŃ WIOSNY

Kampania "Postaw na rodzinę!" to instrument wspierania oddziaływań profilaktycznych. Jej pierwsze działania mogliśmy zaobserwować podczas apelu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski, który odbył się 21 marca. Uczniowie chętnie brali udział w różnych konkursach i części artystycznej. Otrzymali także nagrody uzyskane dzięki pomocy pani Zdzisławy Pietrzeli. Kampania nie zastępuje szkolnej i pozaszkolnej profilaktyki - programów wymagających odpowiedniej liczby godzin, poddających się ewaluacji, o potwierdzonej naukowo skuteczności. Kampania może jednak - i powinna służyć pomocą w przekazywaniu ważnych informacji o roli rodziny w profilaktyce i w promowaniu odpowiedzialnego rodzicielstwa.

      Joanna Szymańska, współautorka kampanii, szefowa działu profilaktyki w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie mówi: "Współczesne badania naukowe nad skutecznością profilaktyki ryzykownych zachowań dzieci i młodzieżą udowodniły, iż największą efektywność mają działania i programy skoncentrowane na rodzinie. To właśnie rodzina dostarcza dziecku wzorców zachowań - prawidłowych i nieprawidłowych. Więź z rodzicami, a także innymi członkami rodziny, stanowi najważniejszy czynnik chroniący przed niebezpiecznymi eksperymentami i raniącymi doświadczeniami. Najbardziej celowe są więc wszelkie działania, które przyczyniają się do wzmocnienia więzi w rodzinie lub jej odbudowy".

       Mamy nadzieję, że realizacja kampanii okaże się skuteczna i problemy rodzinne naszych kolegów i koleżanek rozwiązane. /MC/

WIOSNA, WIOSNA  ACH TO TY…      POSTAW NA RODZINĘ

Pod takim hasłem uczniowie i rodzice spotkali się na szkolnej uroczystości z okazji pierwszego dnia wiosny. Szkolni artyści z właściwą dozą poczucia humoru przedstawili inscenizacje związane z codziennymi problemami współczesnej rodziny i młodzieży. Spotkanie uatrakcyjniały znane wszystkim piosenki o wiośnie, perfekcyjnie wykonane przez szkolny zespół muzyczny. Nie zabrakło na scenie szkolnego zespołu tanecznego i solowego występu Ani Wnuk. Aplauz gimnazjalistów wywołał występ rapującego absolwenta Michała Więska. Nie byłoby dobrej zabawy bez rywalizacji. Konkurencje między klasami odbyły się w trzech kategoriach: klasy I – przeciąganie liny, klasy II – znajomość ludowych przysłów i porzekadeł, klasy III – rozpoznawanie tytułu piosenki i wykonawcy.    A na koniec atrakcyjne nagrody, dyplomy i… pączki.                                 

At first page Next page

DSC_0002
DSC_0003
DSC_0004
DSC_0005
DSC_0011
DSC_0013
 

DSC_0014
DSC_0015
DSC_0020
DSC_0021
DSC_0022
DSC_0025
 

DSC_0026
DSC_0041
DSC_0042
DSC_0043
DSC_0045
DSC_0055
 

DSC_0057
DSC_0058
DSC_0059
DSC_0063
DSC_0065
DSC_0066