MISTERIUM   MĘKI   PAŃSKIEJ”.

Niedźwiada 03.04.2007.

Przed Wielkanocą katechetka p. mgr Bożena Musik przygotowała wraz                     z  uczniami  Szkoły  Podstawowej w Niedźwiadzie „ Misterium Męki Pańskiej”.

W bieżącym roku inscenizacja została wystawiona dnia 3 kwietnia 2007r. w sali gimnastycznej. Na początku głos zabrała pani dyrektor mgr Anna Barczak, która wprowadziła zebranych w nastrój wielkanocny słowami wiersza ks. Jana Twardowskiego:

*** Dlaczego życzymy sobie „Wesołych Świąt”, chociaż czasami chlapie deszcz i nie świeci słońce? Dlaczego życzymy sobie „Wesołego baranka”, chociaż baranek jest mizerak

i można bać się, że go wilki zjedzą? Dlaczego życzymy sobie „Wesołego śniadania”, chociaż nie każdy ma szynkę? Dlatego, że chociaż Pana Jezusa zabili źli ludzie i położyli do grobu – On wstał z grobu żywy, odsunął kamień i jest wciąż między nami. Nie widzimy Go, tak jak nie widzimy powietrza, ale On jest.

Refleksyjny charakter przedstawienia i realistyczna dekoracja sprawiły, że wszyscy widzowie głęboko rozważali tajemnice męki Chrystusa. W milczeniu i zadumie podziwiali grę aktorów oraz zastanawiali się nad sensem cierpienia, wartością życia i śmierci.

Przedstawienie obejrzeli także uczniowie naszej szkoły – kl. III b i III c wraz z księdzem proboszczem mgr  Andrzejem Sarną.

Po spektaklu głos zabrał ksiądz proboszcz, który podziękował uczniom za wspaniały występ i złożył wszystkim zebranym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

foto:

Foto aanklikken voor vergroting.