"TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA"

program profilaktyczny "GRUNT TO ZDROWIE"

14-18.11.2005.

W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy trzeci etap realizacji programu profilaktycznego „ Grunt to zdrowie”. Spodziewamy się, że uczniowie po trzech latach oddziaływań wychowawczych polubią siebie, potrafią docenić innych

i poradzić sobie w sytuacjach trudnych. Tydzień pracy pod hasłem: „Rozwój psychiczny i osobowy” rozpoczęliśmy od obejrzenia inscenizacji przygotowanej przez Krakowski Teatr Profilaktyczny  im. M. Kotańskiego Sztuka pod tytułem „ Tak, wiem” stała się dla naszych uczniów przestrogą przed tragicznym losem narkomana. Wypowiedzi psychologa-terapeuty osób uzależnionych, a także byłego narkomana wywarły na naszych uczniach silne wrażenie. Uczniowie przez kolejne dni tygodnia przygotowywali scenki dramatyczne dostosowane treścią i formą do realizacji zadań zakładanych    w programie,  aby je zaprezentować przed szkolną publicznością 18 listopada. W tym dniu uczyli się wzajemnie: jak ubrać się stosownie do sytuacji, jak uczyć się skutecznie, jak się odżywiać. Prezentowali też swoje hobby.

Samorząd Uczniowski przygotował konkurs na damę i gentelmana szkoły Uczniowie pisali list otwarty na temat: „Pan też był kiedyś nastolatkiem...” Swój list odczytała uczennica klasy IIIB Kasia W., a pozostałe nagrodzone prace zostały zamieszczone  w „Przecinku” czyli gazecie szkolnej.

Plan działań na bieżący rok uwzględnia również zebrania z rodzicami, na których zostaną  podjęte następujące tematy: Gry siłowe w rodzinie, czyli kto kogo wychowuje. Rodzic – partner decyzji o wyborze zawodu.

Dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych,  uczniowie otrzymali wiele nagród.

Małgorzata Chlebiej

prowadzenie Dorota Szyszko