"MIKOŁAJ W GIMNAZJUM"   6.12.2005.

6 grudnia w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień AIDS oraz dzień św. Mikołaja.

Na pierwszych lekcjach uczniowie dostali czerwone wstążeczki, które symbolizowały solidaryzowanie się z ludźmi chorymi na tę chorobę oraz współczucie dla rodziny i bliskich. Następnie uczniowie zaprezentowali krótką inscenizację mającą na celu uświadomienie nam jak szybko choroba się rozprzestrzenia i jakie są jej oblicza.

Kolejnym punktem naszej imprezy było przybycie z Laponii św. Mikołaja. Najgrzeczniejszym wręczał prezenty, jednak jak się przekonaliśmy nie wszyscy na nie zasłużyli. Aby dostać upominek należało zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk lecz nie każdy wywiązał się ze swojego zadania.

Na koniec Mikołaj cieplutko pożegnał się z nami i obiecał, że w następnym roku, także postara się nas nie zawieźć i przybyć wraz ze swoimi uroczymi pomocnikami. (Trzymamy Cię za słowo J)

red. Magdalena Krupa