"JASEŁKA  BOŻEGO NARODZENIA"

22.12.2005.

22 grudnia uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. Małgorzaty Chlebiej przygotowali inscenizację o tematyce bożonarodzeniowej.

Aby stworzyć wyjątkowy nastrój przy pomocy wielu osób udało się przygotować niemal prawdziwą szopkę pachnącą sianem, ze żłóbkiem w centralnym miejscu. Punktowe oświetlenie jeszcze bardziej skupiało naszą uwagę na Świętej rodzinie i aniołach pochylonych nad Dzieciątkiem.

W czasie przedstawienia śpiewano kolędy, a swoje życie w ofierze złożyli cierpiący tego świata.

Na zakończenie głos zabrał ks. Marian Serwatka, który w swym wystąpieniu nawiązał do dydaktycznego charakteru przedstawienia i życzył nam, abyśmy nauczeni doświadczeniem innych, wybrali dla siebie lepszy los. Błogosławił nam na nadchodzące święta i życzył wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Potem wszyscy, w atmosferze życzliwości łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

red. Magdalena Krupa.