DZIEŃ WAGAROWICZA - DZIEŃ EUROPEJSKI

21.03.2006.

21 marca wszędzie obchodzony jest dzień wagarowicza, lecz nasi uczniowie postanowili spędzić go w szkole. Pod kierunkiem p. S. Tkaczyk został przygotowany „Dzień europejski”. Miał on na celu przybliżenie nam wiedzy o UE i państwach członkowskich.

Uroczystość rozpoczął szkolny chór kierowany przez p. S. Osik, który zaśpiewał hymn „Odę do radości”. Następnym etapem spotkania był konkurs wiedzy o UE. Zwycięzcą okazał się zespół złożony z przedstawicieli klas D. Odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie zadane pytania. Następnie każda klasa zaprezentowała jedno państwo członkowskie. Swoimi występami dostarczyli nam dużej dawki humoru. Były prezentacje m.in. bajek, pokazów mody oraz tańców. Najbardziej uczniom podobał się występ chłopców, którzy prezentowali zalety płci przeciwnej. Często wychodzili w mini spódniczkach i bluzkach z dużym dekoltem. Wzbudzali tym sensacje i wywoływali gromki śmiech. Wszystkie klasy poświęciły dużo czasu na przygotowanie prezentacji dlatego też były one interesujące i zabawne.

Sądzę, że każdy bawił się fantastycznie. Patrząc na uśmiechy uczniów i nauczycieli mogę stwierdzić, że takie dni powinny być organizowane znacznie częściej.

Klasa III D zaprezentowała Belgie. Kraj ten powinien kojarzyć się każdemu z czekoladą, komiksami, piwem i Brukselą, a także z ulubioną bajką wszystkich dzieci „Smerfami”. W swoim przedstawieniu klasa zawarła krótką scenkę opowiadającą o zaletach Papy Smerfa. Na koniec nasze koleżanki razem z jednym chłopcem, który podszywał się pod belgijskiego piosenkarza, zatańczyły znaną piosenkę „Pump it up”.