ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014-2015

26-06-2015 

      Na ten dzień uczniowie czekają 10 miesięcy. Nadchodzi równie niespodzianie jak ostatni dzień wakacji. I choć żegnamy kolejny rocznik, to mamy świadomość tego, że właśnie umożliwiliśmy mu start na ostatnim etapie do dorosłości. Za nami okres wytężonej pracy, o czym świadczyła  ilość rozdanych nagród nie tylko za wyniki w nauce, ale również liczne konkursy.

 

 

 

 

 

 

 

WYCIECZKA DO BERLINA

07-06-2015 

       7 czerwca 2015 roku o godzinie 10.30 wyruszyliśmy na fantastyczną wycieczkę do Berlina. Po kilku postojach około godziny 20.30 dotarliśmy do Torzymia, gdzie mieliśmy zarezerwowany nocleg. Po zakwaterowaniu się w pokojach poszliśmy zwiedzić okolicę. Następnego dnia zaraz po śniadaniu ruszyliśmy do Berlina. O 10.00 mieliśmy czekać na przewodnika, który zabrał nas do najciekawszych miejsc Berlina opowiadając fantastyczne historie . 

 

 

 

 

 

 

 

 

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

20-06-2015 

     20 czerwca 2015 r.  na obiektach sportowych Publicznego Gimnazjum w Niedźwiadzie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Niedźwiada. Udział w turnieju wzięli m.in. uczniowie naszego gimnazjum, którzy rozegrali mecze w grupach oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie i dały kibicom jak i zawodnikom wiele emocji i wrażeń.

 

 

 

 

 

 

FARMA ILUZJI

19-06-2015 

  19 czerwca 2015 r. Farma Iluzji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYCIECZKA  BESKID WYSPOWY

18-06-2015 

 18 czerwca 2015 r.  Wycieczka w Beskid Wyspowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGNISKO KLASY I B

08-06-2015 

  8 czerwca 2015 r.  Ognisko Klasy I B.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GALA PROJEKTU

07-06-2015 

  7 czerwca 2015 r. Gala Projektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OBYWATELE DLA DEMOKRACJI

07-06-2015 

  

  7 czerwca 2015 r. odbyła się w Lublinie Gala Programu Inicjatyw Najmniejszych realizowanego w ramach programu Obywatele dla demokracji finansowanego z funduszy EOG. Nasi uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu przedstawili autorski projekt działań zmierzających do skompletowania wyprawek szkolnych dla koleżanek i kolegów z najuboższych rodzin. Podczas gali uczestnicy projektów wyłonili spośród 29 dziesięć przedsięwzięć, które otrzymają dofinansowanie o wartości 3 tys. złotych każdy. Nasi wolontariusze, niestety, tego dnia nie stali się zwycięzcami, ale otrzymali wysokie noty od zebranych gości i to stanowi dla nich zachętę do dalszych działań. Opiekunki Koła panie: Sylwia Osik- Mazurek i Agnieszka Marzec oraz wolontariusze deklarują , że zapisane w projekcie inicjatywy zostaną podjęte i zrealizowane mimo braku wsparcia finansowego z zewnątrz.

Agnieszka Marzec

 

 

 

 

III KONKURS WIEDZY O USA

02-06-2015 

  

         W Publicznym Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie dnia 2 czerwca 2015 roku odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Do Konkursu zostało zgłoszonych 26 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Michowa, Abramowa, Kamionki, Woli Sernickiej, Kocka, Skrobowa i Niedźwiady. Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy ogólnej na temat Stanów Zjednoczonych; pogłębienie wiedzy na temat współpracy polsko-amerykańskiej; motywacja do nauki języka angielskiego, jak również rozwijanie postaw otwartych na inne społeczności i kultury.

 

 

 

 

DZIEŃ PATRONA

29-05-2015 

  

         Po raz ósmy obchodziliśmy 29 maja br. Dzień Patrona. W ramach obchodów święta został zorganizowany konkurs poświęcony życiu i twórczości Bolesława Prusa.  Laureatkami  zostały: Monika Bielak, Natalia Wróbel, Weronika Bielak i Monika Golonka. Natomiast cała społeczność szkolna miała  okazję obejrzeć inscenizację "Kamizelki" wg scenariusza Moniki Golonki, wystawioną przez klasę III d oraz przypomnieć sobie fakty z życia i twórczości patrona podczas prezentacji multimedialnej. Mimo że była to krótka uroczystość, wzbudziła wiele pozytywnych emocji i pozwoliła przypomnieć wartości, które przesądziły o wyborze Bolesława Prusa na patrona naszego Gimnazjum.

 

 

 

 

GIMNAZJUM W NIEDŹWIADZIE  I  ŁUKASZ  ZAGROBELNY

27-05-2015  

 

      27maja br. nasza szkołę odwiedził Łukasz Zagrobelny. Powitany gorąco przez młodzież świetnie się z nią bawił. Śpiewał z dziewczętami "Pszczółkę Maję", konkurował piosenkami o żywiołach i dzielnie walczył w konkursie, gdzie głównym zadaniem było połączenie dat z wydarzeniami z życia Łukasza Zagrobelnego. Zbieżność imion i nazwisk mogłaby być przypadkowa, ale jednak nie….

 

 

 

 

 

KONKURS RECYTATORSKI

26-05-2015  

 

          26 maja 2015 już po raz trzynasty odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski. Uczennice interpretowały tym razem utwory ks. Jana Twardowskiego i Karola Wojtyły, ponieważ hasłem tegorocznego turnieju było: "Piewcy Boskiego Piękna". Zwyciężczynią okazała się Patrycja Kwaśniewska, drugie miejsce zajęła Wiktoria Furtak, a trzecie - Natalia Szulik. Wśród uczestniczek była tylko jedna uczennica z klas drugich, dwie - z trzecich i pozostałe z pierwszych.

 

 

 

 

 

 

FUNDACJĄ SZUMANA BLIŻEJ EUROPY

25-05-2015    

              

      Dnia 21.05.2015 roku odbyło się spotkanie młodzieży z naszego Gimnazjum z Vasylyną Bas z Ukrainy i Marthą Schmidt z Niemczech. Nasi goście to wolontariusze z Fundacji Schumana z Warszawy. Głównym celem spotkania była motywacja uczniów, którzy już są młodymi Europejczykami, do aktywności obywatelskiej oraz promowania integracji europejskiej i wartości na jakich się ona opiera.

 

 

 

 

 

NIE ZANIECZYSZCZAJ PLANETY

25-05-2015    

       

      Na przełomie dwóch tygodni miesiąca maja uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Przemysława Pawlasa, nauczyciela geografii, uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu badanie profili oraz składu okolicznych gleb.. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z zajęć terenowych, które dały im do myślenia, aby nie wylewać na glebę środków chemicznych i tym podobnych, ponieważ tego typu działania bardzo szybko niszczą naszą planetę a odnowienie środowiska naturalnego może zająć tysiące lat.

 

 

 

 

 

MŁODZI GŁOSUJĄ

17-05-2015    

    

     Na przełomie kwietnia i maja 2015 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacji obywatelskiej „Młodzi głosują”. Głównym pomysłodawcą i organizatorem realizowanej od 1995 roku akcji jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie z naszego gimnazjum biorą w niej udział regularnie od 2005 roku.  Uczestniczący w młodzieżowych wyborach, uczniowie poznają w praktyce zasady i znaczenie demokratycznych wyborów, a także podejmują - często po raz pierwszy w życiu - ważną aktywność obywatelską./AW/  czytaj więcej...

 

 

 

 

 

DZIEŃ KANADY I SUKCES UCZENNIC Z NIEDŹWIADY

12-05-2015    

    

     Dzień Kanady był podsumowaniem projektu edukacyjnego Kanada „A Mari usque ad Mare” realizowanego przez uczniów gimnazjum w Kamionce. W tym dniu odbyły się między innymi: Powiatowy Konkursu Wiedzy o Kanadzie, w którym wzięło udział 20 uczniów z siedmiu szkół gimnazjalnych powiatu lubartowskiego. W ramach projektu przeprowadzony został również konkurs na prezentację multimedialną o Kanadzie. Najlepiej ocenioną pracą w kategorii prezentacji multimedialnych był pokaz Magdaleny Chmielewskiej z Publicznego Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie. II miejsce zajęła Dagmara Budzyńska./EB/

 

 

 

 

 

KOMU POTRZEBNA JEST HISTORIA

30-04-2015    

    

     Komu potrzebna jest historia? - pod takim hasłem 30 kwietnia br. odbyła się w naszym Gimnazjum uroczystość poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  W inscenizacji wzięli  udział uczniowie klas: II c, III d, III a pod kierunkiem p. A. Wronisz. Byliśmy świadkami historycznych ustaleń władców państw rozbiorowych i słuchaczami wiadomości dotyczących okoliczności uchwalenia i upadku najbardziej postępowej konstytucji w Europie. Historia uczy, że mamy powody czuć dumę z powodu bycia Polakiem, ale też zobowiązuje do dalekowzroczności, przezorności i ofiarności. Uroczystość zakończyło wystąpienie pani dyrektor G. Szafrańskiej./AW/

 

 

 

 

 

STAWIAMY NA PROFILAKTYKĘ

24-04-2015    

   

     24 kwietnia gościli w naszej szkole aktorzy Krakowskiego  Teatru Edukacyjno-profilaktycznego "Maska", którzy wystąpili w rolach współczesnych nastolatków. Główny bohater większość czasu spędzał przy komputerze, grając z pasją. Pozostały czas przeznaczał na rozmowy telefoniczne i na portalach społecznościowych. Okazało się, że chłopiec nie potrafi właściwie funkcjonować "w realu". Jest agresywny wobec matki, nie potrafi rozmawiać z dziewczyną, która wydaje mu się atrakcyjna, chociaż jej wcale nie zna. M.C

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

24-04-2015    

    

     24.04.2015r.,podobnie jak w ubiegłych latach,  mieliśmy okazję uczestniczyć w naszym Gimnazjum  w prezentacji projektów edukacyjnych. Niektóre grupy wykorzystały nowe możliwości techniczne, prezentując filmiki i zdjęcia z realizacji projektu. Żadna z grup nie zrezygnowała z prezentacji multimedialnej, która uznawana jest za najbardziej przystępny sposób pokazywania efektów badań  projektowych. M.C

 

 

 

 

 

 

KONKURS ENGLISH ACE

24-04-2015    

    

    Dnia 11 marca 2015 obyła się XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE. Wzięło w niej udział ponad 7500 uczestników, wśród których wyłoniono 129 laureatów. Tegoroczna edycja tego konkursu okazała się być fantastycznym doświadczeniem dla uczniów i nauczycieli z Publicznego Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie. Uczniowie po raz kolejny zdecydowali się wziąć udział w tym konkursie. I jak się okazało było warto, ponieważ w 10 osobowej grupie, która wzięła udział w konkursie jest dwoje Laureatów.

 

 

 

 

 

 

 

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015      DZIEŃ PIERWSZY     DZIEŃ DRUGI

21-04-2015    

    

     Od dwóch dni nasi uczniowie wykazuje się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi przez trzy lata nauki w naszym Gimnazjum. Wielu cieszyło się z opowiadania, które po raz pierwszy pojawiło się jako wymagana forma na egzaminie gimnazjalnym, inni narzekali na zawiłość utworu lirycznego i tekstu filozoficznego Leszka Kołakowskiego, zamieszczone do interpretacji w arkuszu.- Największy stres towarzyszył nam na historii. Właściwie nie wiedziałam, co czytam- powiedziała jedna z uczennic. - Na szczęście nie trwało to długo - dodała. M.C.

 

 

 

 

 

 

KOMUNIKAT DLA KANDYDATÓW DO GIMNAZJUM

31-03-2015    

     Rekrutacja do gimnazjum na rok szkolny 2015/2016. Podobnie jak w roku ubiegłym podanie należy złożyć w sekretariacie gimnazjum do 29 maja 2015 r.

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PORADY DOTYCZĄCE WYCHOWANIA

18-03-2015    

    Chcielibyśmy Państwu przedstawić Jedyny w swoim rodzaju bezpłatny Portal który jest przeznaczony dla każdego, kto potrzebuje wsparcia w dziedzinie wychowania bądź też dla osób, które pragną podzielić się swoją wiedza i zdobytym doświadczeniem.  Nasz Portal nie jest tworem jednej osoby, jest to strona, która ciągle się rozwija dzięki każdemu aktywnemu użytkownikowi. Młode Mamy mogą się na nim wymieniać swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Ważnym aspektem tego przedsięwzięcia jest to, iż jest to całkowicie darmowe miejsce porad dla rodziców z całej polski. Dodatkowo co miesiąc trójka najbardziej aktywnych rodziców w nagrodę za udzielanie porad innym otrzymuje nagrody.  

     

           czytaj więcej...           link do strony

 

 

 

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ

18-03-2015    

    W dniu 18 marca 2015 roku w Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego w Lubartowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglojęzycznej „Everythingispoetry…” który odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartów- pana Janusza Bodziackiego. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych- I kategoria- szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz II kategoria szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Do konkursu zgłosiło się 21 uczestników z 11 szkół z terenu miasta i powiatu lubartowskiego. Udział w nim wzięła również uczennica I klasy naszego gimnazjum, Patrycja Kwaśniewska. Przygotowana pod przewodnictwem pani Małgorzaty Grzegorczyk, zajęła II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

 

 

 

 

PATRYCJA I KRZYSZTOF LAUREATAMI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKOWYM

17-03-2015    

    Dnia 10 grudnia 2014 roku obyła się XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier. Wzięło w niej udział blisko 9 tys. uczestników z całego kraju.  Z Publicznego Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie 14 uczniów zdecydowało się na ogólnopolską rywalizację językową. W marcu 2015 roku otrzymaliśmy wyniki i okazało się, że Krzysztof Matyjaszczyk z klasy III i Patrycja Kwaśniewska z klasy I zostali Laureatami zajmując I miejsce w województwie.

 

 

 

 

 

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH          obejrzyj film na FB

03-03-2015    

    Wiele upłynęło czasu, zanim 4 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej......

 

 

 

 

 

Z WIZYTĄ NA WYDZIALE CHEMII UMCS W LUBLINIE

02-03-2015    

       Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum udali się na Wydział Chemii UMCS w Lublinie, aby wziąć udział w nietypowej lekcji chemii. Jak zwykle nie zawiedli się, ponieważ mieli okazję nie tylko zobaczyć serię ciekawych doświadczeń, ale i samemu je przeprowadzić.  Było KOLOROWO, WYBUCHOWO, WESOŁO I TAJEMNICZO./KM/

 

 

 

 

 

 

ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

27-02-2015    

       W dniu 26.02.2015r. w Publicznym Gimnazjum w Niedźwiadzie  odbyły się eliminacje gminne XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizowany każdego roku turniej jest adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Jego nadrzędnym celem jest popularyzowanie przepisów i  kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa oraz historii i tradycji ruchu strażackiego./AU/

 

 

 

 

SPOTKANIE Z MISJONARZEM

19-02-2015    

    Dnia 19 lutego 2015 roku odbyło się spotkanie z Misjonarzem ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki, które zorganizowali uczniowie klas IIB i IIC w ramach projektu edukacyjnego ''Jak pomóc naszym rówieśnikom z krajów misyjnych?''. Ojciec Marcin Zaguła, który 10 lat spędził w Afryce, opowiadał nam o trudnym życiu w Burkina Faso oraz o kulturze plemion tam mieszkających. W trakcie spotkania mieliśmy możliwość ubrać się w afrykańskie stroje i zagrać na ludowych instrumentach. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, wszystkim dopisywały humory.

 

 

 

 

 

 

PIĘKNO POEZJI ZAMKNIĘTE W OBRAZACH

20-02-2015    

    Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i ks. Jana Twardowskiego”, nad którym honorowy patronat objął Lubelski Kurator Oświaty. Zadanie, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy, polegało na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej wybrany wiersz Józefa Czechowicza lub księdza Jana Twarowskiego /EK/

 

 

 

 

 

XIV BAL GIMNAZJALNY 2015

14-02-2015    

    XIV Bal Gimnazjalny 2015 poloneza można obejrzeć na naszym FB Poloneza czas zacząć...
W sobotę 14 lutego 2015 roku o godzinie 17.00 w Publicznym Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie rozpoczął się XIV Bal Gimnazjalny. Na uroczystość przybyli odświętnie ubrani uczniowie, ich rodzice, rodzeństwo oraz nauczyciele. Na balu obecni byli także Wójt Gminy Niedźwiada, pan Janusz Marzęda i Kierownik Biura Oświaty - pan Robert Kwaśniewski. / E.K./ 

 

 

 

 

 

PO RAZ KOLEJNY WOLONTARIAT ZMIENIA ŚWIAT

09-02-2015    

    9 lutego, podczas ferii odbyło się pierwsze kilkugodzinne spotkanie  grupy projektowej ,,Wolontariat zmienia świat” z Coacherem Panią Magdą Zarembą , która nawiązała świetny kontakt z naszą młodzieżą. Coaching pozwolił nam doprecyzować jakie problemy w pierwszej kolejności uwzględnić w naszym projekcie i na co szczególnie zwrócić uwagę przy ich rozwiązywaniu. Wolontariusze nauczyli się jak symulować rozwiązanie sytuacji problemowych oraz gdzie szukać wsparcia. Pani Magda rozwiała wiele naszych wątpliwości dotyczących działalności Wolontariatu ale także uświadomiła nam jak dobrą pracę wykonujemy. S.O-M

 

 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA O PUCHAR WÓJTA

07-02-2015    

    W okresie ferii zimowych w sobotę 7 lutego 2015 roku w Niedźwiadzie został rozegrany II Turniej z Cyklu Grand Prix LZS o Puchar Wójta Gminy Niedźwiada w tenisie stołowym. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami i nagrodami okolicznościowymi w postaci kubków z logo Gminy Niedźwiada ufundowanymi przez Wójta Gminy Niedźwiada Janusza Marzędę. Gorący posiłek i dyplomy ufundowała Rada Wojewódzka Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie. Zawody odbyły się dzięki nieodpłatnie udostępnionej sali sportowej przez Panią Dyrektor miejscowego gimnazjum - Grażynę Szafrańską. W bieżącym roku udział wzięło  112 zawodników, w poprzednim roku w Niedźwiadzie w tych samych zawodach z Cyklu Grand Prix LZS 2014 zagrało 107 zawodników z województwa lubelskiego.

 

 

WOLONTARIAT ZMIENIA ŚWIAT

02-02-2015    

      Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu w listopadzie 2014 roku zgłosili projekt ,,Wolontariat zmienia Świat” w ramach projektu ,,Średni Obywatel Duża Sprawa” zorganizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Trawnickich. Zadaniem organizatorów było znalezienie 30 grup, które mają ciekawe pomysły jak zmieniać siebie i swoje otoczenie. Jak rozwiązywać problemy, które są palące i te ,które od wielu lat czekają na rozwiązanie. Pierwszy etap projektu już za nami ,został zakwalifikowany do dalszego etapu  znajdując się w trzydziestu najciekawszych projektach z  pośród wielu innych zgłoszonych z całej polski. kolejny etap to szkolenie dla liderów. 12-13 grudnia odbyło się  weekendowe szkolenie w Gorajcu (tuż przy granicy z Ukrainą). Szkolenie dotyczyło Przeciwdziałania dyskryminacji , wykluczeniu i mowie nienawiści.

 

 

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

22-01-2015    

      Jednym z celów wychowania jest wdrażanie młodzieży do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Uczeń kończące gimnazjum powinien wiedzieć, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia  i gdzie można otrzymać pomoc, umieć o nią poprosić. W ramach zajęć z zakresu bądź bezpieczny, 22 stycznia w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedźwiadzie. Celem spotkania było nabycie umiejętności odpowiedniego zachowania podczas pożaru, utrwalenie numeru alarmowego do Straży Pożarnej, wzbogacenie wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej poprzez poznawanie urządzeń służących do gaszenia pożaru (np. wozu gaśniczego), zapoznanie z pracą strażaka oraz budzenie szacunku dla pracy strażaków.

 

 

TENIS STOŁOWY W NAJLEPSZYM WYKONANIU

20-01-2015    

      W Kocudzy 20.01.2015r.  z udziałem 12 zespołów dziewcząt ( zdobywcy pierwszych dwóch miejsc z rejonów: Biała Podlaska, Chełm M., Zamość M., Lublin Pow., Lublin M., i M. Lubartów)  rozegrano Finały Wojewódzkie w Drużynowym Tenisie Stołowym w Gimnazjadzie. Niespodziankę w kategorii dziewcząt sprawiło Gimnazjum z Niedźwiady zdobywając medal brązowy. Aby zagrać w Finałach Wojewódzkich dziewczęta musiały wywalczyć sobie miejsce w eliminacjach powiatowych rozgrywanych w Niedźwiadzie gdzie startowało 9 Gimnazjów. W tych zawodach uplasowały się na I miejscu. W następnym szczeblu rozgrywek – rozgrywek rejonowych , które odbyły się w Łaziskach, nasze Gimnazjum awansowało z miejsca drugiego na Finały Wojewódzkie. W zawodach w Łaziskach wzięło udział 8 drużyn dziewcząt.

 

 

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU

20-01-2015    

      Za nami pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015, zatem czas na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć w nauce. Tradycyjnie z wynikami klasyfikacji zapoznała nas pani dyrektor Grażyna Szafrańska podczas spotkania na sali gimnastycznej. Złożyła gratulacje wszystkim uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, wzorowe i bardzo dobre zachowanie oraz stuprocentową frekwencję. Serdecznie podziękowała naszej młodzieży, która wspaniale angażowała się w życie szkoły. Pani dyrektor słowa uznania skierowała przede wszystkim do  dziewcząt z Samorządu Uczniowskiego, które pokazały, że warto działać wspólnie i robić coś dla dobra innych. Następnie przypomnieliśmy sobie ważniejsze wydarzenia z życia naszej placówki. /E.K./

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA          ZOBACZ ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ NA FB

17-01-2015    

      Karnawał to czas wspólnej radosnej zabawy. W piątek odbyły się ostatnie zajęcia pierwszego semestru 2014/2015, a w sobotę 17 stycznia samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę karnawałową. Po kilku miesiącach wytężonej pracy uczniowie chętnie zrelaksowali się przy dźwiękach muzyki, którą prezentował DJ Mateusz. Rodzice zadbali zaś aby w czasie zabawy nikt nie był głodny ani spragniony. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni, czyli można powiedzieć: impreza była udana. Następna - 14 Bal Gimnazjalny, 14 lutego br.

 

 

 

 

KOLEJNY SUKCES TENISISTEK Z GIMNAZJUM W NIEDŹWIADZIE

16-01-2015    

      15 stycznia w bardzo gościnnych Łaziskach rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Rejonu w Gimnazjadzie w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 8 najlepszych drużyn z zawodów powiatowych powiatów: Opole Lubelskie, Puławy, Ryki I Lubartów. Gospodarze zawodów przygotowali słodki poczęstunek dla uczestników i opiekunów drużyn oraz  ufundowali dla pierwszych trzech drużyn piękne puchary. Dużą niespodziankę sprawiło Gimnazjum z Niedźwiady: Aleksandra i Patrycja Powroźnik – op. Mariusz Baranowski awansując na finały wojewódzkie. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Aleksandra Powroźnik. Ola w grach pojedynczych nie przegrała żadnego meczu. W jednym z najciekawszych pojedynków pokonała w meczu o awans Kaję Bryś (Łaziska) 3:2.

 

 

 

MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

12-01-2015    

     

     Po raz kolejny  w Gimnazjum w Niedźwiadzie rozegrano mistrzostwa powiatu w drużynowym tenisie stołowym Gimnazjada 2015. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z gimnazjum w Niedźwiadzie: Aleksandra i Patrycja Powroźnik - opiekun Mariusz Baranowski. W kategorii chłopców zwyciężyła drużyna z gimnazjum w Łucce w składzie: Marcin Jaszczuk , Łukasz Drzewiecki - opiekun Adam Wasak. Do rozgrywek rejonowych, które rozegraną 15 stycznia w Łaziskach awansowały drużyny z drugiego miejsca:. Drużyna dziewcząt z Gimnazjum w Firleju w składzie: Wiktoria Piskorska, Patrycja Misiak, Patrycja Cybul - opiekun Paweł Pawlas . Drużyna chłopców z Gimnazjum w Kocku w składzie: Daniel Więch, Robert Drewienkowski, Jakub Majchrocki - opiekun Jacek Skwara. Organizatorzy składają  podziękowania dla sędziego głównego zawodów pana Leona Filipka za sprawne przeprowadzenie zawodów. Uroczystego wręczenia pamiątkowych pucharów i dyplomów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie dokonała pani dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie Grażyna Szafrańska..

 

 

JASEŁKA        Cicha noc, święta noc...  

19-12-2014    

„…Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

 Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory

 Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich

 Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

     

     W ostatni piątek, przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się opłatek szkolny z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Na uroczystość przybył także Kierownik Biura Oświaty, pan Robert Kwaśniewski.  Zgromadzonych na sali gimnastycznej serdecznie powitała pani dyrektor Grażyna Szafrańska. Na początku obejrzeliśmy jasełka  przygotowane przez naszą młodzież pod czujnym okiem pani katechetki Marzeny Borzęckiej. Po raz kolejny przypomnieliśmy sobie okoliczności narodzenia małego Jezusa w Betlejem. / E.K./

 

 

MARATON PISANIA LISTÓW

17-12-2014    

Między 10 a 16 grudnia uczniowie Publicznego Gimnazjum im. B. Prusa w Niedźwiadzie mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczyło wziąć udział w Maratonie Pisania Listów organizowanego przez Amnesty Internationale. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku nasze gimnazjum, wzięło udział w akcji po raz pierwszy. W czasie maratonu powstają ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób, które prawa człowieka zostały złamane.Wszystkim, którzy chętnie wzięli udział w Maratonie, wolontariusze szkolnej Grupy Amnesty Internationale, składają serdeczne podziękowania  i gorąco zachęcają do brania udziału  w kolejnej akcji, za rok!

 

 

 

LODOWISKO

17-12-2014    

       7 grudnia wybraliśmy sie na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Lubartowie oraz do kina w Lublinie.
W muzeum wysłuchaliśmy opowieści p. Marcina Jabłońskiego o sztuce land art.  W istocie - to działalność artystyczna, której obszarem działania (tłem, kontekstem czy tworzywem) jest przestrzeń ziemi, obszar środowiska naturalnego.  Po opuszczeniu muzeum udaliśmy sie na film do Multikina w Lublinie. Fabuła komedii romantycznej dotyczyła dziejów przyjaźni pary bohaterów, którzy po licznych doświadczeniach życiowych zrozumieli, że tylko ze sobą mogą być szczęśliwi. Historia stanowiła przestrogę przed lekkomyślnością i bagatelizowaniem uczuć innych. Zachęcała do realizacji planów i spełniania marzeń oraz bycia sobą na przekór sytuacji. Wszyscy twierdzili, że wycieczka była udana.

 

 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

30-11-2014

      W dniach 28-30 listopada, po raz czternasty nasi uczniowie uczestniczyli w zbiórce żywności organizowanej przez Lubelski Bank Żywności. 40 naszych wolontariuszy przez 3 dni kwestowało w 6 sklepach na terenie Lubartowa (Biedronka, Tesco, Stokrotka, Lidl), zbierając produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Zostały one przekazane najbardziej potrzebującym, którzy z gorliwością i serdecznością dziękowali ofiarodawcom i organizatorom akcji. Filantropijne gesty przybrały wymierny rozmiar liczony 1'612kg żywności. Tylko dzięki Państwa hojności święta Bożego Narodzenia staną się okazją do podwójnej radości - także z powodu dobroci ludzkich serc.

 

 

KONKURS MATEMATYCZNY PINGWIN

21-11-2014    

     Dnia 21 listopada 2014 r. w naszym gimnazjum został przeprowadzony ogólnopolski konkurs matematyczny „PINGWIN”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział aż 26 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu sumiennie i z zaangażowaniem rozwiązywali test składający się z 30 zadań. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w styczniu.

Organizatorzy konkursu: A.B i   M.W.


 

GLOSUJ NA NASZ PROJEKT - SMAKUJ ZDROWIE

03-12-2014    

Głosowanie będzie w dniach od 2 do 16 grudnia!!!!!!!!!!!!!!
Możesz oddać jeden głos dziennie na jeden projekt
Kliknij przycisk „Głosuj” przy wybranym projekcie.

Wpisz swój adres e-mail i zatwierdź przyciskiem „OK”.
UWAGA! Każdy oddany głos należy aktywować linkiem,
 który zostanie wysłany na wpisany adres e-mail.
Masz na to 24 godziny.
Głosowanie trwa tylko dwa tygodnie.

 

 

PIERWSZY SZKOLNY TURNIEJ TAŃCA

25-11-2014 

     Dnia 25 listopada 2014 roku w Publicznym Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie odbył się  I Szkolny Turniej Tańca. Całemu wydarzeniu towarzyszyła myśl przewodnia: „Każdy taniec jest odkryciem nas samych”. Szkolny Samorząd Uczniowski chciał w ten sposób uczcić Światowy Dzień Tańca, który przypada na 24 listopada. Na całym świecie zwłaszcza w tym dniu ludzie wyzwalają swoje taneczne pasje. W tym roku również młodzież w naszym Gimnazjum odważyła się przyłączyć do tanecznej imprezy i wziąć udział w tanecznej rywalizacji. Po zakończonej rywalizacji, w której wszyscy chętni zaprezentowali zarówno swoje umiejętności, przygotowanie, choreografię, komisja konkursowa udała się na krótkie obrady. Po chwili zostały ogłoszone wyniki...

 

 

 

WYCIECZKA DO KOZŁÓWKI

27-11-2014 

     Wycieczka do Kozłówki

 

 

 

 

 

 

 

 

KOLEJNE SUKCESY ALEKSANDRY POWROŹNIK W TENISIE STOŁOWYM

21-11-2014 

     Aleksandra Powroźnik pierwsza w rejonie - czwarta w województwie

 

      galeria mistrzostw rejonu     galeria mistrzostw województwa

 

 

KODEKS WALKI Z RAKIEM

 21-11-2014 


     Kodeks Walki z Rakiem

 

 

 

 

 

ALEKSANDRA POWROŹNIK MISTRZEM POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

 
     12 szkół z udziałem 74 zawodników i zawodniczek wystąpiło w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Lubartowskiego w Tenisie Stołowym w Gimnazjadzie. Zawody zostały rozegrane w Niedźwiadzie 12 listopada 2014r. Pierwsze sześć miejsc w kategorii dziewcząt i chłopców uzyskało awans na zawody Rejonowe, które zostaną rozegrane również w Niedźwiadzie 21 listopada. W zawodach wezmą udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki z powiatów: Ryki, Puławy, Opole Lubelskie i Lubartowa.

        Wręczenia medali i dyplomów dokonali: Pani Dyrektor Gimnazjum w Niedźwiadzie Grażyna Szafrańska wraz z sędzią głównym Panem Leonem Filipkiem.

       W kategorii dziewcząt zwyciężyła bez straty seta Ola Powroźnik (Niedźwiada), natomiast w kategorii chłopców zwyciężył Łukasz Drzewiecki (Łucka).   KOMUNIKAT

12-11-2014 

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

 

     Dnia 10 listopada 2014 r. w Publicznym Gimnazjum im. Bolesława Prusa odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Młodzież bawiła się podążając za myślą przekazywaną z pokolenia na pokolenie, że „trzeba się bawić póki czas ku temu…” i tak też wszyscy uczynili bawiąc się od pierwszych dźwięków muzyki. DJ zadbał o oprawę muzyczną, natomiast zastępy szkolnych wolontariuszy zadbały o coś dla ciała, kiedy już sił wszystkim brakło. Cały wachlarz różnorodnych gofrów wypiekanych na bieżąco cieszył się takim powodzeniem, że kolejki po smakołyki zdawały się nie mieć końca. Zdaniem wielu uczniów Publicznego Gimnazjum w Niedźwiadzie dyskoteka okazała się świetnym i udanym wydarzeniem. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną. A my tymczasem dziękujemy pani Dyrektor za moc atrakcji i pomoc przy organizacji całego przedsięwzięcia.

Samorząd Uczniowski          10-11-2014 

 

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 
     Byliśmy dziś uczestnikami lekcji patriotycznej przygotowanej przez uczniów klasy III c z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przybliżył wydarzenia tamtych lat. Po kolejnych trzech rozbiorach Polska przestała istnieć jako państwo przez 123 lata. Kolejne wysiłki podejmowane przez Polaków (powstania narodowe) nie przynosiły efektów, a oni sami byli coraz bardziej prześladowani (rusyfikacja, germanizacja) przez współpracujących ze sobą zaborców. Dopiero wybuch I wojny światowej dał szansę i umożliwił spełnienie nadziei wolnej ojczyzny.

 

 

 10-11-2014

 

LISTOPAD MIESIĄCEM PAMIĘCI

 
     Kiedy myślisz ‘listopad’ pierwszy do głowy przychodzi ci Ks. Twardowski w swoim wiecznie żywym utworze…

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
.”

 01-11-2014 

 

ZAPROSZENIE NA I SZKOLNY TURNIEJ TAŃCA

 

I  Szkolny  Turniej  Tańca

„Każdy taniec jest odkryciem nas samych”

24 XI 2014

  24-10-2014

 

FINAŁ MISTRZOSTW POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

 

     24 października rozegrane zostały w Lubartowie finały powiatowe w piłce nożnej chłopców- Gimnazjada  2014. W zawodach tych bardzo udany występ zanotowała drużyna z Gimnazjum w Niedźwiadzie zajmując wysoką drugą lokatę. W eliminacjach do finału w półfinałach powiatowych, rozgrywanych w Niedźwiadzie 20 października, gospodarze  pokonali: Ostrów Lubelski 2:1,Wolę Sernicką 2:0 i Uścimów 6:0. W finałach powiatowych spotkały się cztery najlepsze drużyny powiatu wyłonione z czterech turniejów półfinałowych. Chłopcy z Niedźwiady w pierwszym meczu zremisowali z Ostrówkiem 1:1, w drugim ulegli gospodarzom Gimnazjum Sportowemu z Lubartowa 6:0 i pokonali Kamionkę 2:1. W drużynie Niedźwiady wystąpili: Marcin Serwejuk, Gabriel i Adrian Sagan, Szymon Marzęda, Sebastian Rybka, Kamil Lipiński, Patryk Bordzoł, Rafał Haraszczuk, Damian Kamiński, Kacper Budzyński, Dawid Markiewicz, Mateusz Piesta. Opiekunem drużyny był Mariusz Baranowski./MB/

  24-10-2014

 

DZIEŃ PAPIESKI

 
21 października 2014 roku uczniowie i pracownicy naszego Gimnazjum oddali hołd wielkiemu Polakowi św. Janowi Pawłowi II, uczestnicząc w apelu z okazji XIV Dnia Papieskiego. Inscenizacja przypomniała nam najważniejsze wydarzenia z jego życia. Dzieciństwo w Wadowicach, lata młodzieńcze spędzone w Krakowie (w tym okres II wojny światowej), studia, seminarium, duszpasterstwo i praca naukowa, a na koniec 27 lat wielkiego pontyfikatu. 

 

 21-10-2014

 

MISTRZOSTWA POWIATU  W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

 

         W zawodach wzięło udział 8 gimnazjów z powiatu lubartowskiego:  Nr 1 w Lubartowie, Ostrówka, Woli Sernickiej, Firleja, Kamionki, Uścimowa, Michowa i Niedźwiady . Drogą losowania podzielono drużyny na dwie grupy. W grupach grano systemem ,,każdy z każdym”, następnie grano: zwycięzca grupy I ze zwycięzcą z grupy II o miejsce pierwsze i zdobywca drugiego miejsca z grupy I ze zdobywcą drugiego miejsca z grupy II o miejsce trzecie. Oto wyniki spotkań:

 

 23-10-2014

 

PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

 

        

 

 

 

 

 

 20-10-2014

 

 

WOLONTARIUSZE

     
Dnia 17 października 2014 r. kilkunastu wolontariuszy naszej szkoły wraz z opiekunkami: p. Sylwią Osik- Mazurek i p. Agnieszką Marzec z pojechało do Lublina na imprezę z okazji Światowego Dnia Żywności. Atmosfera od początku była pełna życzliwości. Panowie pomogli nam rozwiesić plakaty przygotowane przez uczniów oraz podłączyć potrzebny sprzęt. Uroczystość rozpoczęła się po godzinie 13.00. Na początku zaśpiewał wokalista, którego piosenki wzruszały swym pięknem. Kolejnym punktem programu był pokaz mody przygotowany przez szkołę z Lublina. Szczególną uwagę zwracały fryzury i makijaż modeli. Następnie wystąpiło dwóch piosenkarzy, wykonujących nieco starsze piosenki. Wszyscy byli zachwyceni! Następnie odbył się pokaz mody pozostałych wolontariuszy. Obraz i muzyka świetnie ze sobą współgrały! Wolontariusze na wybiegu czuli się świetnie, szli po długim, czerwonym dywanie. Można by powiedzieć, że to najciekawszy punkt programu. Potem wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez uczniów szkoły gastronomicznej, aby skosztować przepysznych wypieków. Pokazali też sprawdzony przepis na pasztet z cukinii. Po przekąsce wolontariusze wraz z opiekunami przygotowywali się do drogi powrotnej.

 17-10-2014

 

 

ŚLADY PRZESZŁOŚCI – MŁODZI ADOPTUJĄ ZABYTKI

 

      W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny biorą udział w programie „Ślady przeszłości – młodzi adoptują zabytki”. Program ten realizowany jest od 2001 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowe Centrum Kultury. Uczestniczący w programie uczniowie wyruszają w teren w poszukiwaniu zapomnianych zabytków, ciekawych przedmiotów codziennego użytku, fascynujących historii. Odkryte obiekty, miejsca i relacje biorą pod swoją opiekę i dbają, by pamięć o nich nie zaginęła. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IB podobnie jak ich koledzy w roku ubiegłym otoczą opieka cmentarz wojenny z 1915 roku. Z przyjściem wiosny wyruszą w poszukiwaniu innych zachowanych śladów walk z okresu I wojny światowej na Ziemi Lubartowskiej. /AW/

 

 18-10-2014

 

 

UPOWSZECHNIANIE KULTURY

 

        Uczestnictwo w kulturze to jeden z celów i sposobów realizacji edukacji polonistycznej w gimnazjum, dlatego też pierwsze klasy wyjechały do Lublina na spektakl" Romeo i Julia" w wykonaniu Teatru Nowego ze Słupska. Choć tragedia powstała setki lat temu, jej przesłanie jest wciąż aktualne, a portrety bohaterów przypominają ludzi współczesnych. - Najbardziej podobała mi się Marta - mówi Wiktoria.- A mnie teksty przyjaciela Romea - dodaje inny uczestnik wycieczki. Spektakl wywarł na uczniach naprawdę pozytywne wrażenie, o czym świadczy zainteresowanie kolejnym wyjazdem. Pomieszanie tragizmu z komizmem bawi i wzrusza i właśnie tego oczekują współcześni młodzi wielbiciele teatru. M.C.

 

 10-10-2014

 

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

 

         W piątek 3 października odbyło się zebranie z rodzicami. Rozpoczęła je Pani Dyrektor witając serdecznie wszystkich gości, omówiła organizację roku szkolnego 2014/2015 i przedstawiła grono pedagogiczne. Następnie rodzice obejrzeli prezentację „Podróż w czasie i przestrzeni” dotyczącą 15 lat istnienia naszego gimnazjum. Po krótkim poczęstunku wszyscy udali się do klas, aby uzyskać informacje na temat postępów w nauce swoich dzieci.

 

 03-10-2014

 

 

ŚLUBOWANIE

 

          Pod hasłem „Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny” spotkaliśmy się 2 października na uroczystym apelu. W „Podróż w czasie i przestrzeni” przeniosły nas Pani Dyrektor i p. M. Chlebiej przedstawiając nam prezentację najważniejszych wydarzeń z 15 lat funkcjonowania  naszego gimnazjum. A było ich istotnie dużo: wojewódzka inauguracja roku szkolnego, oddanie największej sali sportowej w gminie, nadanie imienia B. Prusa szkole, znani goście, ale również liczne sukcesy w konkursach ogólnopolskich.

 

 02-10-2014

 

 

ALEKSANDRA POWROŹNIK AWANSOWAŁA NA PIERWSZE GRAND PRIX POLSKI

 

          W Stróży k. Kraśnika 20.09.2014r. rozegrano eliminacje wojewódzkie do I Grand Prix Polski kadetów i kadetek w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 55 dziewcząt i 55 chłopców z województwa lubelskiego. Dużą sensację sprawiła Aleksandra Powroźnik uczennica Gimnazjum w Niedźwiadzie reprezentująca UKS Dystans Niedźwiada uzyskując awans na  I Grand Prix Polski. Turniej rozegrany będzie w Krakowie w dniach 03-05.10.2014r. na obiektach Bronowianki Kraków. Ola w zawodach rozstawiona była z numerem 6. W drodze o awans pokonała ,,trójkę” -  Patrycję Rycaj (Trefl Zamość) oraz ,,dwójkę” - Zuzannę Żukowską (TUKS Tomaszów Lubelski). W meczu o I miejsce uległa Natali Danaj (Optima Lublin).

 20-09-2014 

 

 

KIERMASZ CIAST

 

        Dnia 24 września br. w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Każda klasa miała za zadanie przygotować na środę wypiek, który został wystawiony na ''wystawę'' i sprzedawany przez cały dzień. Uczniom bardzo spodobał się taki hmm… nazwijmy to dość „smaczny” pomysł. Nauczyciele również byli zachwyceni.  Młodzież z wszystkich klas doskonale wywiązała się z zadania i przygotowała przepyszne wypieki. Wszyscy czekają na kolejny kiermasz słodkości. Akcja ta była pierwszą inicjatywą zorganizowaną w tym roku szkolnym przez Samorząd Uczniowski, który już od kilku dni funkcjonuje w nowym składzie. Dziękujemy za współpracę całej społeczności szkolnej.

 

 24-09-2014

 

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY

 

     Dnia 18 września 2014 roku młodzież z Gimnazjum w Niedźwiadzie dowiedziała się kogo będziemy oglądać w Finale programu „The Voice of Poland”, a kto już pożegnał się z widzami. Temu całemu szaleństwu, które rozgrywało się na scenie w studio ATM w Warszawie przyglądali się zarówno uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie, jak również niektórzy rodzice uczniów, którzy tego dnia wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

 

 18-09-2014

 

 

PRÓBNA EWAKUACJA

 

    W środę 10 września 2014 r. o godz. 10:00 sygnał alarmowy rozpoczął  próbną ewakuację, której celem było sprawdzenie stopnia naszej szkoły do działań w sytuacji zagrożenia. Dwustu uczniów z plecakami, nauczyciele i pracownicy szkoły szybko opuścili budynek Gimnazjum udając się na boisko. Przedsięwzięciem kierowała Pani Dyrektor Grażyna Szafrańska,  która podkreśliła bardzo sprawny i zgodny z procedurami przebieg akcji. Oby nabytych umiejętności podczas tego zorganizowanego działania nie trzeba było wykorzystywać.

 

 10-09-2014

 

WOLONTARIUSZE NA PÓŁMARATONIE

 

    W niedzielę 7 września 2014 r. odbył się w Lubartowie półmaraton i festyn, których celem była zbiórka funduszy na operację dla Julii Piskorskiej.  Nasi uczniowie pod opieką pani Sylwii Osik-Mazurek i pani Agnieszki Marzec pracowali jako wolontariusze. Zajmowali się przygotowaniem i sprzedażą gofrów oraz koszulek z wizerunkiem Julki.   W imprezie wzięło udział 16 ochotników z naszej z szkoły. Przyjemna atmosfera i pozytywne nastawienie do pracy zaowocowało zebraniem pokaźnej sumy pieniędzy.  Jest to wkład naszego Gimnazjum w ratowanie zdrowia Julki.

 

 07-09-2014

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014-2015

 

     Wypoczęci, pełni optymizmu i chętni do pracy wracamy po dwóch miesiącach wakacji aby rozpocząć nowy rok szkolny. Podczas inauguracji Pani Dyrektor Grażyna Szafrańska powitała serdecznie uczniów, przybyłych rodziców i pracowników szkoły. Krótka organizacja roku szkolnego, słowa zachęty do wytężonej pracy oraz życzenia wielu sukcesów wypowiedziane przez Panią Dyrektor obudziły w uczniach zapał do nauki. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami do swoich klas lekcyjnych.            

Życzymy aby rozpoczęty nowy rok szkolny był owocny.

 

 01-09-2014