12-08-2016

     WYCIECZKA DO WARSZAWY 

 

 

Wycieczka do Warszawy 12 sierpnia 2016r. na The Voice of Poland

 

Każdy uczestnik wyjazdu na The Voice of Poland jest zobowiązany dostarczyć podpisaną zgodę na upublicznienie własnego wizerunku w dniu wycieczki. W przypadku braku w/w zgody będą problemy z wejściem do studia nagrań. Dokumenty można pobrać również w gimnazjum 10.08.2016.

 

ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU (OSOBA NIEPEŁNOLETNIA)

ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU (OSOBA PEŁNOLETNIA)

 

Program:

- 6.00 wyjazd spod budynku gimnazjum,

-9.30  Centrum Nauki  Kopernika w Warszawie,

- w godzinach popołudniowych udział w  nagraniu  programu The  Voice of Poland,

- powrót późną nocą ( proszę zabrać telefony, aby poinformować Rodziców o godzinie powrotu.)

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

24-06-2016

     Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015-2016  galeria filmów

 

 

 

KOLEJNY SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

13-06-2016

     Grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum w Niedźwiadzie otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na projekt spółdzielni uczniowskiej.  Spośród 100 szkół z całej Polski, grupa projektowa pod opieką pani Katarzyny Machoń, znalazła się wśród 5 innych wyróżnionych szkół, które otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 1000zł oraz nagrody rzeczowe za przygotowaną pracę.

 

 

 

NASZ POMYSŁ NA WYCIECZKĘ

14-06-2016

     Dnia 14.06.2016 roku uczniowie klasy I „d”  razem z opiekunami udali się do Brzeźnicy Leśnej, gdzie przeżyli niesamowitą przygodę. W programie naszej wycieczki znalazły się: ognisko, gry zręcznościowe, zabawy na świeżym powietrzu oraz  rozgrywki paintballowe.
 

 

 

WYCIECZKA NA MAJDANEK

07-06-2016

     7 czerwca klasa II c zwiedziła wraz z przewodnikiem obiekty byłego Obozu Koncentracyjnego na Majdanku. Był to rodzaj lekcji o tragicznej historii ludzi, których los powinien być dla nas przestrogą. Przeszliśmy, tak jak więźniowie, tzw. czarną drogą do łaźni i "pola róż" , gdzie dokonywano selekcji. Potem zwiedziliśmy wystawy stałe i czasowe.
 

 

 

KONKURS WIEDZY O STANACH ZJEDNOCZONYCH

06-06-2016

     Dnia 06.06.2016 roku  w naszym gimnazjum odbył się konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. W  konkursie wzięło udział 37 uczniów naszego gimnazjum. Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Tematem konkursu były zagadnienia z zakresu religioznawstwa, szeroko pojętej kultury( filmy, muzyka czy teatr),sztuki, historii , geografii, polityki(prezydenci, parlament, wybory) sportu, turystyki (atrakcje turystyczne),świąt i tradycji narodowych. Konkurs miał również na celu zachęcenie uczniów do rozwijania umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

 

 

 

WYCIECZKA W BESKID WYSPOWY

03-06-2016

     W dniach 13-16 czerwca uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. Zdzisława Trochimiuka,             p. Jolanty Woźniak i p. Małgorzaty Grzegorczyk odwiedzili przepiękny  zakątek naszego kraju – Beskid Wyspowy./WM/

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA ŻYJE ZDROWO

01-06-2016

     Tegoroczne obchody Dnia Dziecka odbyły się pod hasłem „ŻYJĘ ZDROWO“. To był niesamowity dzień nie tylko dla uczniów i pracowników gimnazjum, ale również dla mieszkańców Niedźwiady, bowiem mieli oni okazję uczestniczyć w happeningu promującym zdrowy styl życia. Nie obyło się również bez konkursów, potyczek sportowych i nagród. Laureatom konkursów na temat zdrowego stylu życia serdecznie gratulujemy.  /KM/

 

 

 

WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO

25-05-2016

     25 maja uczniowie klas drugich uczestniczyli w nietypowych lekcjach, bowiem odbywały się one poza terenem szkoły, w przepięknym, malowniczym miasteczku, którym jest Kazimierz Dolny.

 

 

 

WYCIECZKA W PIENINY

30-05-2016

     Wycieczka w Pieniny. Pieniny – pasmo górskie w łańcuchu Karpat, położone w południowej Polsce i północnej Słowacji, stanowiące najwyższą część długiego, porozdzielanego pasa skałek wapiennych.

 

 

DZIEŃ PATRONA

     Po raz kolejny w  naszym Gimnazjum obchodzony był Dzień Patrona. Jest to szczególne święto poświęcone Bolesławowi Prusowi, którego życiorys i zasługi przywołujemy, aby wzmocnić oddziaływanie autorytetu tego niezwykłego człowieka. Uczennice klasy II c: Nikola Wasak i Paulina Zmysłowska przedstawiły prezentację poświęconą życiu i twórczości patrona. Następnie panie: Edyta Kowalczyk i Małgorzata Chlebiej wręczyły nagrody laureatom konkursu Pięknego Czytania utworów Bolesława Prusa. Potem zgromadzeni uczniowie mieli okazję wysłuchać fragmentów ich interpretacji. Dziewczęta z klasy II c: Patrycja Kwaśniewska, Kinga Chłopaś, Milena Wiśniewska, Nikola Wasak i Paulina Zmysłowska przedstawiły inscenizację na motywach "Katarynki". Wymowa utworu zachęcającego do pomocy i działania na rzecz innych była dopełnieniem idei służenie innym, której hołdował nasz Patron, a którą podtrzymują nasi uczniowie działając w Klubie Wolontariusza. M.C.

 

 

NIEĆPA

    2 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnej edycji programu profilaktycznego NIEĆPA. Młodzież bawiła się znakomicie, najpierw z  zespółem STO% i  Piotrem Nagielem – muzykiem rockowym, a potem  Kamilem Bednarkiem, który szturmem podbił  serca  słuchaczy. Publicznośc zajęła miejsce przed sceną i żywo reagowała na takie hity jak:  Dni, których jeszcze nie znamy, Chwile jak te, Szukając szczęścia. Energia wokalisty emanowała na uczestników koncertu, którzy do ostatniej chwili klaskali, machali rękami i tańczyli, prosząc o bis. Późny powrót do domu i zmęczenie nie odebrały młodzieży optymizmu i zapału do śpiewania (droga powrotna upłynęła pod znakiem piosenek Kamila, ale nie tylko). - Było super - podsumowała koncert jedna z uczestniczek . Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

 

 

MIĘDZYNARODOWY SUKCES GIMNAZJALISTÓW Z NIEDŹWIADY

    Projekt „The Youth for Space Challenge â? ODYSSEUS II” ma na celu inspirowanie i angażowanie młodych ludzi z całej Europy w badania kosmiczne. Sprzyja rozwojowi wykwalifikowanej kadry naukowej i technicznej w dziedzinach związanych z priorytetami europejskiej polityki kosmicznej.Do półfinałów konkursu Odysseus II zakwalifikowało się 8 drużyn, w tym dwaj gimnazjaliści z Niedźwiady, którzy na prezentację swojego projektu wraz z panem Przemysławem Pawlasem pojechali do Warszawy do Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Profesorowie oceniali poziom merytoryczny i sposób prezentacji projektów. Uczestnicy półfinału poruszali nurtujące ich problemy z zakresu astronomii i inżynierii kosmicznej. Niestety, nie udało się nam zdobyć głównej nagrody, ale praca  Marcina Polaka i Pawła Niedzieli „Baza na Marsie” zyskała uznanie jurorów i została wyróżniona za wybitne zalety techniczne. Projekt zawierał informacje o budowie funkcjonalnej bazy na planecie Mars. Marcin i Paweł  omówili w języku angielskim zagadnienia dotyczące użytych do budowy materiałów, a także poinformowali o sposobach pozyskania wody, pożywienia, energii elektrycznej i innych surowców niezbędnych mieszkańcom bazy. Ponadto ich projekt podejmował również problem transportu i możliwej lokalizacji obiektu. Praca opierała się na konkretnych wyliczeniach. Uczniowie otrzymali liczne upominki, zwiedzili Centrum Badań Kosmicznych PAN, Centrum Nauki Kopernik, Planetarium i Obserwatorium astronomiczne w Ostrowiku.

 

 

 

WSPÓLNE WARSZTATY RODZICE NAUCZYCIELE

10-05-2016

     Nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Niedźwiadzie i rodzice uczniów klas I i II podjęli wspólną pracę podczas  warsztatów, poszukując systemowych i skutecznych sposobów motywowania uczniów do solidnej nauki. Propozycje  nauczycieli i rodziców w wielu przypadkach się pokrywały. Obie grupy doceniały rolę pochwał i wszelkich pozytywnych wzmocnień.

 

 

 

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

29-04-2016

      225 rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja to kolejna uroczystość patriotyczna obchodzona przez naszą szkołę. Uczniowie klas I d, II a i II c przypomnieli okoliczności powstania pierwszej w Europie Konstytucji oraz najważniejsze jej artykuły. Wagę XVII-wiecznych wydarzeń uświetniły  wiersze i pieśni  o tematyce patriotycznej. Z tej lekcji historii na pewno wyciągniemy wnioski na temat naszych obowiązków wobec ojczyzny.

 

 

 

DZIEWCZĘTA MISTRZEM REJONU W PIŁCE NOŻNEJ

27-04-2016

      27 kwietnia 2016 roku w Opolu Lubelskim z udziałem czterech najlepszych drużyn z powiatów:  Puławy, Opole Lubelskie, Ryk i Lubartowa rozegrane zostały Mistrzostwa Rejonu w piłce nożnej dziewcząt. Dziewczęta z Niedźwiady okazały się bezkonkurencyjne pokonując wszystkie drużyny.

 

 

 

26-04-2016

WYCIECZKA DO PRAGI

zapoznaj się z ofertą, szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły
 

 

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016           DZIEŃ DRUGI

18-04-2016


     Egzaminy gimnazjalne już za nami! Komentarze uczniów są bardzo różne. Ci, którzy czytali "Kamienie na szaniec" bez trudu napisali charakterystykę bohatera, który cenił wolność i są zadowoleni z wyników. Niektórzy twierdzą, że bardzo trudna była historia, ale jednocześnie inni mówią, że wystarczyło uważnie czytać teksty i analizować wykresy i mapy. Uczniowie najczęściej narzekali na przedmioty przyrodnicze i matematykę, ale są to pewnie komentarze przedwczesne, bo dopiero czerwcowe wyniki rozstrzygną wszelkie wątpliwości. Miejmy nadzieję, że  uzyskane punkty pozwolą naszym gimnazjalistom wybrać dogodną ścieżkę kształcenia.

 

 

 

II SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA POD HASŁEM: CZYTANIE JEST SZTUKĄ

04-04-2016


     W dniu 4.04.2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie odbył się II Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „Czytanie jest sztuką”.  Miał on na celu promocję czytelnictwa wśród młodzieży, rozbudzenie zainteresowań literaturą piękną, przybliżenie twórczości  naszego patrona (Bolesława Prusa) oraz  propagowanie poprawności językowej./EK/

 

 

 

MISTERIUM

23-03-2016


       Współczesne misterium wprowadziło nas w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i zachęciło do  uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia - powiedziała jedna z uczennic Publicznego Gimnazjum w Niedźwiadzie. Zostało ono przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pani Marzeny Borzęckiej i odegrane 23 marca tuż przed przerwą świąteczną. Historia współczesnej rodziny połączona z fragmentami Pasji zrobiła na uczniach wstrząsające wrażenie. - Budzić sumienie, przypominać o istocie wiary chrześcijańskiej, to z pewnością przesłanie tej inscenizacji - powiedział w swoim komentarzu trzecioklasista. M.C.

 

 

 

PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT - COCA-COLA

22-03-2016

      PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT - COCA-COLA

 

 

 

DZIEŃ PROJEKTÓW

21-03-2016

     DZIEŃ PROJEKTÓW

 

 

 

SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

15-03-2016

      SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

 

 

 

SWIATOWY DZIEN MATEMATYKI

12-03-2016

                 Dzień Matematyki został ustanowiony przez organizację “World Education Games”  w 2007 roku po to, aby przekonać uczniów, że nauka matematyki może być źródłem przyjemności i radości, bo wiąże się z grami i zabawami logicznymi, które cieszą się popularnością nie tylko wśród młodzieży. Odbywa się co roku w każdą pierwszą środę marca, a z każdym rokiem rozrasta się liczba osób obchodzących to święto (w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata).

 

 

 

CZY TO MAGIA 

09-03-2016

                „Czy to magia? Nie, to czysta nauka!” – pod takim hasłem 9 marca br. odbyły się w naszej szkole pokazy chemiczne, dzięki którym poprzez zabawę poznaliśmy tajemnice przyrody. Profesor Magnus prehistoryczny Mietek angażowali nas do przeprowadzania doświadczeń. Poznaliśmy między innymi właściwości dwutlenku węgla i działanie naszych organów wewnętrznych. Niektórzy płonęli, nie parząc się zupełnie. Prowadzący pokazy w sposób humorystyczny tłumaczyli nam istotę zjawisk, dlatego mogliśmy się dowiedzieć, że źródłem magii jest nauka.

Jagoda Wach

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

08-03-2016

            

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej
składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się doceniane.

 

 

 

NASI  LECĄ NA MARSA

            

 

 

 

AKTYWNE FERIE

17-02-2016

                 Dla  gimnazjalistów z Niedźwiady pierwszy tydzień ferii był jednocześnie początkiem  tworzenia spółdzielni uczniowskiej - pierwszego biznesu młodzieżowego. Grupa uczniów gimnazjum z Niedźwiady pod kierunkiem pani Sylwii Janiak (studentki piątego roku ekonomii) oraz pani Katarzyny Machoń (nauczycielki gimnazjum) rywalizując z 99 szkołami z całej Polski, przygotowuje pracę konkursową, którą jest projekt spółdzielni uczniowskiej.  

 

 

 

 

WALENTYNKI

14-02-2016

                 Szkoła to miejsce gdzie zdobywamy wiedzę, ale też wspólnie się bawimy. To tu rozwijamy pasje i doskonalimy nasze talenty aktorskie i recytatorskie. Następnie prezentujemy je publiczności, organizując różnorodne przedstawienia okolicznościowe. Spektakl z okazji walentynek, przygotowany przez Szkolne Koło Teatralne, pokazał, że nasza kreatywność i poczucie humoru zasługują na ogromne uznanie./E.K./

 

 

 

 

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

10-02-2016

                 Dnia 10 lutego 2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Niedźwiadzie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" Celem turnieju jest m. in. popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz  poznawanie tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. 

 

 

 

 

 

XV BAL GIMNAZJALNY 2016

06-02-2016

                  6 lutego br. już po raz 15 odbył się w naszej szkole bal gimnazjalny. Uroczystość, która wpisała się już w tradycję naszego Gimnazjum. Trzecioklasiści zaprezentowali się oni w polonezie. Szczególną atmosferę tworzyła dekoracja wykonana przez uczniów. Podczas tańców w efekcie losowania wyłoniono królową i króla balu. Dodatkową atrakcją była  możliwość zrobienia sobie "wesołego" zdjęcia, ponieważ samorząd przygotował śmieszne rekwizyty do wykorzystania podczas sesji fotograficznej. /MC/

 

 

 

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

22-01-2016

                  Dnia 22 stycznia 2016 roku o godzinie 16.30 w Publicznym Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie odbyło się zebranie rodziców. Pani dyrektor Grażyna Szafrańska serdecznie powitała przybyłych gości. Przypomniała, że są oni ważnymi partnerami szkoły w procesie wychowania młodego pokolenia. Następnie omówione zostały wyniki w nauce, frekwencja oraz zachowanie z podziałem na poszczególne oddziały. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016 powody do radości mogą mieć uczniowie klasy I „d”, którzy uzyskali najwyższą średnią w szkole. W swoim wystąpieniu pani dyrektor apelowała do rodziców  uczniów klas trzecich o mądre wsparcie dziecka w wyborze  typu szkoły ponadgimnazjalnej. Ponadto przypomniała, że większość naszych ubiegłorocznych absolwentów kontynuuje naukę w liceach i technikach, co potwierdza, że silna motywacja jest fundamentem sukcesu. Po części oficjalnej wszyscy rodzice udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. / E.K./

 

 

 

MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

22-01-2016

                  22.01.2016r. w Niedźwiadzie rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym tenisie stołowym GIMNAZJADA 2016. W zawodach w kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z gimnazjum z Niedźwiady i chłopcy z Łucki. Dziewczęta zagrały w składzie: Aleksandra Powroźnik, Patrycja Powroźnik -opiekun Mariusz Baranowski.  komunikat

 

 

 

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

09-01-2016

                  Dnia 9 stycznia 2016 roku odbyła się długo oczekiwana zabawa choinkowa kończąca pierwszy etap naszych zmagań edukacyjnych. W organizację imprezy aktywnie włączyli się rodzice, którzy zadbali o słodki  poczęstunek dla swoich pociech. Niesamowita atmosfera udzieliła się także nauczycielom i wychowawcom, którzy bawili się razem z młodzieżą. Uroku imprezie dodawała dyskretna gra kolorowych świateł tworząca niepowtarzalny nastrój. Tym razem bawiliśmy się w rytmie disco, choć nie zabrakło też innych gatunków muzycznych (na przykład utworów hiphopowych). Niektórzy uczniowie stawiali dopiero pierwsze kroki na parkiecie, lecz byli i tacy, którzy zaskakiwali pomysłowością w zakresie choreografii. Najważniejsze jednak było to, że wszyscy czuli się swobodnie, ponieważ poprzez taniec wyrażali swoje pozytywne emocje. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych i dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Bawiliśmy się wyśmienicie, czego dowodem są poniższe zdjęcia. /E.K./

 

 

 

KONCERT MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA

08-01-2016

                  „Muzyka łączy pokolenia”- pod takim hasłem odbył się koncert zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego, którego koordynatorem była Pani Sylwia Osik - Mazurek.  Nasi goście -  Tomasz Kraska (Krachovy) i Adam Dejko -  zaprezentowali swoje autorskie kompozycje w rytmie rapu. Uczniom przypadła do gustu rytmiczna muzyka oraz warstwa tekstowa, która emanowała szczerością przekazu.

 

 

 

 

BETLEJEM JEST W NAS

01-01-2016

                  Wigilia to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, ponieważ integruje uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników gimnazjum. Z tej okazji nasza młodzież wraz z Panią Marzeną Borzęcką przygotowała piękny montaż słowno - muzyczny, który wprowadził wszystkich uczestników w podniosły nastrój Bożego Narodzenia. Dzięki jasełkom uświadomiliśmy sobie, że świętowanie to nie tylko prezenty składane pod choinkę, lecz przede wszystkim narodziny Chrystusa - długo oczekiwanego Mesjasza. 

 

 

 

 

MISTRZOSTWA POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

17-12-2015

                  Po raz kolejny dziewczęta z Gimnazjum w Niedźwiadzie wygrały turniej o mistrzostwo powiatu w piłce nożnej. Tym razem zawody w piłce nożnej halowej.  Turniej został rozegrany w Kamionce 17 grudnia 2015r. W turnieju wzięło udział sześć drużyn wyłonionych z półfinałów powiatowych. Grano systemem ,,każdy z każdym”. ”. Drużyna z Niedźwiady wystąpiła w składzie: Milena Wiśniewska, Natalia Zielińska, Martyna Tomasiak, Patrycja Powroźnik, Wiktoria Dejnek, Aleksandra Kotowicz, Wiktoria Dawidek, Natalia Szwaj, Jagoda Wach, Paulina Budzyńska. Opiekunem drużyny był Mariusz Baranowski.   komunikat

 

 

 

 Teledysk Sarsa - Naucz mnie w wykonaniu dziewcząt z naszego gimnazjum na konkurs EskaTV. 

                                                                                                               montaż Marcin Polak

 

SPOTKANIE Z MISJONARZEM

30-11-2015

     30 listopada do naszej szkoły przybył ksiądz pracujący w Diecezji Odesko-Symferopolskiej na Ukrainie, który opowiadał o sytuacji katolików na terenie byłych republik ZSSR. Przywrócenie funkcjonowania kościoła rzymsko- katolickiego dokonało się tam dopiero w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Był to powrót po 70 latach zwalczania religii i likwidacji kościołów. 


 

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

26-11-2015

      26 listopada z inicjatywy Samorządu Szkolnego została zorganizowana w naszym gimnazjum dyskoteka andrzejkowa. Dobra zabawa była efektem właściwego doboru muzyki, o którą zadbali chłopcy z klas trzecich b,c.
W trakcie zabawy dostępne były mufinki "z wróżbą" typu: "Coś się stanie niespodzianie". Nikt tego rodzaju przepowiedni nie traktuje poważnie (są raczej okazją do śmiechu). Żaden uczeń nie wnika na pewno w świat magii, a jedynie uczestniczy w  ludowej tradycji, która i tak  zanika.

 

 

 

 

GIMNAZJALIŚCI UCZCILI DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

13-11-2015

        Grupa uczniów przygotowała program artystyczny, który przedstawiła z okazji Święta Niepodległości w miejscowym Kościele.  Był on deklaracją młodzieńczych uczuć patriotycznych oraz lekcją historii.  Świadczył o tym, że wolność jest wciąż najważniejsza wartością dla wszystkich pokoleń Polaków.  Mieszkańcy  Gminy Niedźwiada  licznie zgromadzili się w tym dniu na Mszy Św. W modlitwie wiernych dziękowali Bogu za Niepodległość,  modlili się za tych,  którzy  o nią walczyli i polecali Bogu wszystkich rządzących obecnie. Niektórzy nie kryli wzruszenia, inni dziękowali młodzieży za artystyczne doznania, ale najważniejsze, że dzień tak ważny dla wszystkich Polaków nawet w tak małym środowisku został uczczony godnie. Oto fragment recytowanego utworu: „ Ojczyzno moja bądź błogosławiona, I błogosławion owoc twego ducha!”

 

 

 

 

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10-11-2015

          Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918); święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989.

 

 

 

 

 

 

MISTRZOSTWA POWIATU W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

06-11-2015

       Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w indywidualnym tenisie stołowym już po raz kolejny gimnazjaliści rozgrywali na obiektach sportowych Publicznego Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Grażyny Szafrańskiej gościliśmy w hali sportowej w dniu 6 listopada 2015r. najlepszych tenisistów z lubartowskich gimnazjów. Sędzią głównym był pan Leon Filipek, a oprawę techniczną przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Mariusz Baranowski i Arkadiusz Greguła wraz z uczniami. W zawodach udział wzięło 61 zawodników z 10 gimnazjów.

 

 

 

 

 

 

WARSZTATY INTEGRACYJNE

03-11-2015

       3 listopada br. na zaproszenie naszej pani pedagog Agnieszki Marzec przybyły do naszej szkoły panie psycholog z Poradni PP w Lubartowie, aby przeprowadzić warsztaty integracyjne klas pierwszych. Celem podjętych działań jest wsparcie działań wychowawców i nauczycieli w zakresie współdziałania uczniów w grupie.  - Fajne było rysowanie plakatów popularyzujących zgraną klasę - mówili uczniowie. - Inne zadania też ciekawe  ...- dodali pozostali. M.C.

 

 

 

 

 

 

WYJAZD DO TEATRU

29-10-2015

       29 X br. 46 uczniów klas pierwszych obejrzało spektakl "Romeo i Julia" przygotowany przez aktorów Teatru Nowego w Krakowie. Przedstawienie został zorganizowane przez Beskidzką Agencję Artystyczną w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Inscenizacja została skrócona i koncentrowała się na związku zakochanych. Pominięcie istotnych kwestii i bohaterów zubożyło dzieło Szekspira, ale uczniowie odebrali je bardzo pozytywnie. Urzekające było jednak wykorzystanie symboliki światła. Kochankowie odeszli w blasku do wieczności, łagodząc tragizm zakończenia. Przedstawienie z pewnością zachęciło uczniów do uczestnictwa w kulturze wysokiej, ponieważ wielokrotnie padło pytanie o następny wyjazd. M.C.

 

 

 

 

 

 

WYWALCZYŁY MISTRZOSTWO POWIATU

27-10-2015

       Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt zostały rozegrane już po raz kolejny w Niedźwiadzie. W tym roku na turniej przybyło 14 drużyn reprezentujących gimnazja powiatu lubartowskiego. Mecze zostały rozegrane w trzech grupach systemem każdy z każdym. Zwycięzcy każdej z grup rozegrali mecze między sobą wyłaniając mistrza powiatu, którym okazały się dziewczęta z Niedźwiady. 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ PAPIESKI

23-10-2015

       23 października uczestniczyliśmy w apelu poświęconym Świętemu Janowi Pawłowi II, z okazji Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodziliśmy w naszej Ojczyźnie po raz piętnasty, pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Dzień Papieski jest okazją do pochylenia się nad nauczaniem tego wielkiego świętego Polaka, który często podkreślał, że " droga do szczęścia jest możliwa do zrealizowania w rodzinie, bo poprzez rodzinę przebiega historia człowieka, historia zbawienia ludzkości, przez rodzinę idzie przyszłość świata i Kościoła. Rodzina jest centrum i sercem cywilizacji miłości".

 

 

 

 

 

 

MŁODZI GŁOSUJĄ

20-10-2015

      19 października 2015 roku w naszym gimnazjum odbyła się symulacja prawyborów parlamentarnych, realizowanych w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”. W tej edycji prawyborów z prawa głosu skorzystało 46% uczniów gimnazjum. Niewątpliwym zwycięzcą młodzieżowych wyborów w naszej szkole okazał się Komitet Wyborczy KORWiN. Na kolejnych miejscach uplasowały się komitety wyborcze: „Kukiz ‘15” oraz Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

 

 

 

 

GIMNAZJALISTKI NA EXPO 2015 W MEDIOLANIE

25-10-2015

      Grupa dziewcząt z naszego gimnazjum przystąpiła do programu Together in EXPO 2015 i zajęła
I miejsce uzyskując tytuł „Drużyna miesiąca czerwca”. Dzięki temu znalazła się w gronie tych szkół, które 15 października 2015 roku spotkały się w Mediolanie na EXPO 2015 na ceremonii przygotowanej specjalnie dla szkół zwycięskich z całego świata, między innymi z Chin, Brazylii, Malty, Turcji, Holandii, Belgii. Delegacja z Niedźwiady (Polska) zwiedziła Pawilon Polski oraz Pawilon Belgijski pozostając pod wielkim wrażeniem tego wszystkiego co zobaczyły.

 

 

 

 

 

 

DYSKOTEKA

14-10-2015

      We wtorek 13 października odbyła się długo oczekiwana dyskoteka. Za przygotowanie imprezy odpowiadał Samorząd Uczniowski Gimnazjum wraz z opiekunem panią Sylwią Osik-Mazurek. Profesjonalne nagłośnienie i oprawę dźwiękową zapewnił DJ Jan.  

 

 

 

 

 

APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

14-10-2015

      Święto Komisji Edukacji Narodowej uczniowie uczcili kwiatami i częścią artystyczną, której scenariusz przygotowali samodzielnie. Każdemu z pracowników zadedykowali wiersz lub piosenkę, a na koniec zaśpiewali o naszej szkole. Oto fragment: "Na skraju miasta leży szkoła przyjazna młodzieży. Skąd się bierze w niej ta siła, że tysiące wykształciła? Ref. Hej, hej nasza szkoła nie ma lepszej dookoła, Dzwoń dzwoń dzwoneczku nasze gimnazjum jest w porządeczku.   relacja video

 

 

 

 

 

 

NASI UCZNIOWIE LECĄ NA EXPO 2015

12-10-2015

       Nasi Uczniowie podbijają świat. Robią to na tyle skutecznie, że dostali zaproszenie na ogólnoświatową wystawę Expo 2015 w Mediolanie. Przygotowali najciekawsze na świecie prezentacje, dotyczące m.in. żywności, ekologii i gospodarki. Teraz pakują się przed wylotem. Trzynaścioro uczniów naszego gimnazjum, niecierpliwie odlicza już czas do wyjazdu. Sukces jest ogromny, bo nasze gimnazjum, w pokonanym polu zostawiło prawie 2800 szkół z całego świata. Uczniowie dostali tytuł drużyny miesiąca. A wszystko w ramach programu "Together in Expo 2015", przygotowanego przez włoskie Ministerstwo Edukacji, z okazji ogólnoświatowej wystawy, która w tym roku odbywa się we Włoszech. Uczniowie, musieli przygotowywać ciekawe prezentacja na różne tematy. I to nie jedyna trudność, bo wszystkie prezentacje w języku angielskim. Na wręczenie nagród do Mediolanu, obok gimnazjalistów z Niedźwiady, przyjedzie też 17 szkół z całego świata. To nie jedyny sukces uczniów, bo dwa lata temu dostali tytuł najlepszej szkoły innowacyjnej w Polsce. RELACJA TVP

 

 

 

 

 

 

EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM

07-10-2015

       7 października 2015r.w naszej szkole odbyła się prelekcja Wandy Bednarczyk, pracownika Lubelskiego Centrum Onkologii. Pielęgniarka zapoznała nas z Europejskim kodeksem walki z rakiem, w ramach którego zaprezentowała 12 zaleceń dotyczących zachowań,  zmniejszających ryzyko zachorowania na raka.

  

 

 

 

 

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

01-10-2015

      Dnia 1 października w naszym gimnazjum odbyło się długo wyczekiwane ślubowanie uczniów klas pierwszych. Reprezentanci poszczególnych klas składali uroczyste ślubowanie w obecności sztandaru szkoły, dyrekcji, zgromadzonych nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanek.

  

 

 

 

 

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

01-10-2015

       Każdego roku, 26 września,  obchodzimy ważną rocznicę dla wszystkich Europejczyków, albowiem w 2001 roku  Rada Europy ogłosiła  dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole  obchodziliśmy to święto. Celem apelu było uświadomienie wszystkim, że nauka języka to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Przygotowaliśmy kilka pouczających scenek pod opieką nauczycieli języka angielskiego.

 

 

 

 

 

 

PRÓBNA EWAKUACJA

23-09-2015

       We wtorek 23 września 2015 r. o godz. 10:00 sygnał alarmowy rozpoczął  próbną ewakuację, której celem było sprawdzenie stopnia naszej szkoły do działań w sytuacji zagrożenia. Dwustu uczniów z plecakami, nauczyciele i pracownicy szkoły szybko opuścili budynek Gimnazjum udając się na boisko. Przedsięwzięciem kierowała Pani Dyrektor Grażyna Szafrańska,  która podkreśliła bardzo sprawny i zgodny z procedurami przebieg akcji. Oby nabytych umiejętności podczas tego zorganizowanego działania nie trzeba było wykorzystywać.

  

 

 

 

 

 

WYSTĘP ORKIESTRY DĘTEJ PSP Z LUBARTOWA

23-09-2015

       22 września gościliśmy reprezentantów Orkiestry Dętej Straży Pożarnej z Lubartowa. Wizyta muzyków związana była z naborem  członków do  ogniska muzycznego. Zachęcali młodzież do realizacji  muzycznych pasji właśnie dzięki udziałowi w zajęciach orkiestry.  Grali utwory muzyki rozrywkowej oraz składanki muzyki filmowej. Opowiadali o festiwalach, w których orkiestra brała udział oraz wyjazdach integracyjnych. Kolejni młodzi muzycy są niezbędni do podtrzymania regionalnej tradycji, związanej z działalnością orkiestry od 1928 roku.

W orkiestrze występuje nasza absolwentka - Joanna Gryczan.

 

 

 

 

 

TAK SIE BAWI II A

17-09-2015

      TAK SIĘ BAWI, TAK SIĘ BAWI – II A  17.09.2015r nasza klasa uczestniczyła w ognisku integracyjnym, podczas którego mieliśmy okazję wziąć udział w licznych grach i zabawach. Największym zainteresowaniem cieszyła się gra Paintball. Mimo upału, z mega zapałem,  biegaliśmy po lesie unikając „wystrzałów”. Dobrze, że  między wyczerpującymi pojedynkami mogliśmy zregenerować siły jedząc pieczone kiełbaski. Zabawa była przednia. Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd, tym razem na potyczki w warunkach zimowych.

 

 

 

 

 

II PÓŁMARATON BEZ GRANIC

13-09-2015

     13 września br. 50 naszych wolontariuszy pod opieką pań: S. Osik- Mazurek i A. Marzec wzięło udział w II Lubartowskim Półmaratonie „Bez granic”, którego głównymi organizatorami były: Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się Serce Obudzi” im. Jana Pawła II. Rywalizację biegaczy połączono z  festynem integracyjnym z udziałem osób niepełnosprawnych W programie znalazł się  także bieg malucha. Wolontariusze biegli razem z niepełnosprawnymi, dopingowali najmłodszych oraz na trasie biegu oferowali wodę i izotoniki. Wspierali organizatorów, pracując przy wypieku gofrów. Na uznanie zasługuje fakt, że Szkolny Klub Wolontariusze angażuje się w coraz więcej akcji, a ich praca owocuje wsparciem najbardziej potrzebujących.

 

 

 

 

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

18-09-2015

     W piątek 18 września odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2015-2016 zebranie z rodzicami. Rozpoczęła je Pani Dyrektor Grażyna Szafrańska witając serdecznie wszystkich rodziców, omówiła organizację roku szkolnego i przedstawiła grono pedagogiczne. Następnie rodzice obejrzeli prezentację strony internetowej naszego gimnazjum przedstawioną przez pana Zdzisława Trochimiuka oraz dziennika elektronicznego. Pani pedagog Agnieszka Marzec przedstawiła rodzicom Program Wychowawczy Szkoły. Następnie rodzice udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

 

 

 

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015-2016

01-09-2015

     Wypoczęci, pełni optymizmu i chętni do pracy wracamy po dwóch miesiącach wakacji aby rozpocząć nowy rok szkolny. Podczas inauguracji Pani Dyrektor Grażyna Szafrańska powitała serdecznie uczniów, przybyłych rodziców i pracowników szkoły. Krótka organizacja roku szkolnego, słowa zachęty do wytężonej pracy oraz życzenia wielu sukcesów wypowiedziane przez Panią Dyrektor obudziły w uczniach zapał do nauki. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami do swoich klas lekcyjnych.