Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się w Publicznym

Gimnazjum im. B. Prusa w Niedźwiadzie w dniu

19.06.2019r., o godzinie 8.45

 

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

 

       Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy na

sportowo. W dniu sportu uczestniczyli wszyscy uczniowie.

Młodzież świetnie się bawiła, rywalizując ze sobą w różnych

konkurencjach sportowych. Przewidziano atrakcyjne

nagrody dla zwycięzców.  Ponadto każdy uczeń  dostał drobny

upominek.

 

 

OGŁOSZENIE

ZEBRANIE Z RODZICAMI ODBĘDZIE SIĘ  29 MAJA 2019 ROKU

O GODZINIE  16.30

 

 

 INFORMACJA

Informujemy, iż 29,30 kwietnia oraz 2 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych

Na podstawie Rozporządzenia MEN z dn. 11 sierpnia 2017 r. o organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1603).

Jednocześnie szkoła wznawia zajęcia od 06 maja zgodnie z obowiązującym planem zajęć lekcyjnych.

 

 

 

 INFORMACJA!

Informuję, że Egzamin gimnazjalny odbędzie się zgodnie z harmonogramem

 w dniach 10,11,12 kwietnia 2019 roku  i obowiązującymi procedurami.

                                            Dyrektor Gimnazjum w Niedźwiadzie

                                                                     Grażyna Szafrańska

 

 

 

OGŁOSZENIE

ZEBRANIE Z RODZICAMI ODBĘDZIE SIĘ

4 KWIETNIA O GODZ. 16.30

 

ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 14.03.2019r.  odbyły się eliminacje gminne XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Organizowany każdego roku turniej jest adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Jego nadrzędnym celem jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

/czytaj/

 

BAL GIMNAZJALNY 2019
 

Poloneza czas zacząć!

/czytaj/

 

 

 

Szanowni Państwo

Informujemy, że nastąpiła zmiana rachunku bankowego.

Od miesiąca LUTEGO 2019 r. proszę dokonywać opłaty za dożywianie na rachunek

 34 8707 0006 0013 7823 2000 0003.

Stawka dzienna za posiłek nie uległa zmianie i wynosi 1,80 zł.

Wpłaty za miesiąc luty w kwocie 18 zł proszę dokonać w terminie do 8 lutego 2019 r.

 

 

 

 

100. ROCZNICA ODZYSKANIA

NIEPODLEGŁOSCI PRZEZ POLSKĘ

/czytaj/

 

 

 

 

16 października 2018 roku w naszej szkole miał miejsce apel z okazji Dnia

Edukacji Narodowej. Uroczystość została połączona z Europejskim Dniem

Języków Obcych...  

 /więcej/

      NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII W NASZYM GIMNAZJUM !!!

      25 września 2018 roku odbył się w naszym gimnazjum pokaz historyczny
,, Droga do wolności”.
Grupa Artystyczna EXPLANATION przedstawiła losy Rzeczypospolitej
 w latach 1772 – 1921.
Podczas pokazu młodzież miała okazję zobaczyć mundury
 i uzbrojenie powstańców i żołnierzy regularnych  armii oraz aktywnie wcielać
w różne postacie historyczne.

 

 

 

 

27 września 2018 roku

o godz. 16.30

odbędzie się w Publicznym Gimnazjum im. B. Prusa w Niedźwiadzie zebranie z Rodzicami

 

 

Ubezpieczenie NNW uczniów w roku szkolnym 2018/2019

Szanowni Rodzice,
w
zakresie szkolnego ubezpieczenia NNW, zdecydowano się na współpracę z Bezpieczny.pl, reprezentującą Towarzystwo AXA TU i R S.A. Podjęto decyzję o wyborze wariantu II – składka 42 zł    /Więcej/   

 
/Warunki ubezpieczenia/    /NNW-szkolne-wariant2/

Ogłoszenie!!!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 3 września 2018 r. o godz. 7.45 

Dowóz uczniów do szkoły wg załączonego harmonogramu.

Informuję, że w tym dniu będą wydawane podręczniki, proszę o przywiezienie plecaków.

/DOWOZY 1/    /DOWOZY 2/   /DOWOZY 3/

 

Ogłoszenie!!!

Zapraszamy osoby chętne na nagranie programu telewizyjnego "The Voice of Poland'', który odbędzie się 31 sierpnia. Szczegółowe informacje dostępne w sekretariacie szkoły codziennie do godziny 13.

 

 

 

 

WYCIECZKA W BIESZCZADY

30-05-2018

28 maja uczniowie z klas drugich wraz z opiekunami wyruszyli na trzydniową wycieczkę w Bieszczady. Celem wyprawy było poznanie tego regionu geograficznego, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. /CZYTAJ/

 

 

 

 

 

 

Rocznica Konstytucji 3 Maja 

 

 

 

 

 

VII edycja
Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni”

17-04-2018

W dniu 16 kwietnia 2018 roku miało miejsce uroczyste podsumowanie VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni”. Głównym organizatorem konkursu była Fundacja im. Kazimierza Wielkiego z Lublina./czytaj/


 

 

 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

07-03-2018

 Sens walki powinien być mierzony nie jej szansami na zwycięstwo, lecz wartościami,
w obronie których walka została podjęta

 Henryk Elzenberg

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość ta jest poświęcona polskim żołnierzom podziemia niepodległościowego z lat 1944 - 1963. Warto podkreślić, że termin ten obejmuje również tych, którzy walkę o wolność Polski (rozpoczętą w latach okupacji niemieckiej) kontynuowali również po drugiej wojnie światowej. /czytaj/


  Powiatowy konkurs matematyczny “60 dni przed egzaminem gimnazjalnym”

5-03-2018

16 lutego 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie odbył się powiatowy konkurs matematyczny “60 dni przed egzaminem gimnazjalnym”. Brało w nim udział 4 uczniów naszej szkoły: Aleksandra Pyła, Jagoda Wach, Dawid Budzyński i Filip Budzyński. Celem konkursu było wspieranie uzdolnień uczniów, określenie stopnia przygotowania uczniów do egzaminu gimnazjalnego, pobudzenie twórczego myślenia oraz integrowanie środowisk edukacyjnych powiatu lubartowskiego. Zwycięzcą konkursu została Natalia Rączka z Gimnazjum w Kamionce. Na podium znaleźli się także Katarzyna Kusyk (Gimnazjum w Kamionce), Aleksandra Pyła (Gimnazjum w Niedźwiadzie – II miejsce), Patryk Budzyński (Gimnazjum w Woli Sernickiej), a także Filip Grzeszczak (Gimnazjum w Kamionce), Jagoda Wach (Gimnazjum w Niedźwiadzie – III miejsce), Rafał Kutnik i Konrad Guz (Gimnazjum nr 1 w Lubartowie), Jakub Misiurek (Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim). Nagrodami w konkursie były karty podarunkowe do sklepu empik oraz książki.
Dzień nie był jedynie spotkaniem z matematyką. Uczestnicy konkursu spędzili czas w radosnej atmosferze z obecnymi uczniami Liceum nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie oraz organizatorami konkursu, czyli nauczycielami matematyki: Sylwią Kubik, Elizą Garbacz i Aleksandrą Polską. Na koniec spotkania przewodnicząca komisji konkursowej – Pani Eliza Garbacz podziękowała za przybycie oraz pogratulował bardzo wysokich wyników oraz dobrego przygotowania, życzyła sukcesów na egzaminie gimnazjalnym.


BAL GIMNAZJALNY-2018

27-01-2018

27 stycznia po raz 17. w Gimnazjum Publicznym im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie wypowiedziane zostały słowa: "Poloneza czas zacząć". Zgodnie z tradycją szkoły klasy drugie i trzecie rozpoczęły wspólną zabawę poprzedzającą mające nastąpić wkrótce egzaminy  ( za 180 dni ).

Na uroczystość przybyli Wójt Gminy Niedźwiada pan Janusz Marzęda oraz dyrektor BOO pan Robert Kwaśniewski. Na początku głos zabrała pani dyrektor Grażyna Szafrańska, następnie - pan wójt, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Katarzyna Deczkowska oraz Jagoda Wach - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. W wypowiedziach padły słowa uznania dla wytężonej pracy uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi szkoły oraz rodziców, którzy w istocie byli gospodarzami tej uroczystości. Świetna muzyka i smaczne posiłki przygotowane przez rodziców przyczyniły się do wspaniałej atmosfery zabawy.

 

 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

20-12-2017

  22 grudnia 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas Jasełka przygotowane przez uczniów z trzecich i drugich klas gimnazjum. Podczas tego wyjątkowego przedstawienia mogliśmy kolejny raz pochylić się nad Tajemnicą Wcielenia Syna Bożego. Treści przekazane przez naszych szkolnych aktorów  i przeplatane wieloma pięknymi kolędami i pastorałkami, przypomniały nam o tym, co jest istotą świąt Bożego Narodzenia i jedynym sensem ludzkiego życia.

 

 

 

OPOWIEŚCI WIGILIJNE

12-12-2017

  Karolina w czołówce nagrodzonych w "Opowieściach wigilijnych"
15 grudnia br. w siedzibie Starostwa  odbyło się uroczyste wręczeni nagród laureatom XIX konkursu "Opowieści wigilijne" organizowanego przez MDK w Lubartowie. Jury dostrzegło talent naszej uczennicy Karoliny Sidor, która zajęła II miejsce w kategorii literackiej. Karolina napisał opowiadanie, które swoją formą i treścią doskonale wpisało się w formułę konkursu. Podkreśliła wartość rodziny i tradycji, wzajemnego wsparcia w sytuacji, kiedy rodzina traci matkę. Przedstawiła rodzinną tragedię z perspektywy dziecka i osób dorosłych. Najwyraźniej jej praca wywarła duże wrażenie na czytających. Oby był to początek podobnych sukcesów Karoliny!

 

KONKURS MATEMATYCZNY

28-11-2017

            W naszej szkole w ostatnich dniach odbyły się 2 konkursy (olimpiady) matematyczne: 7 listopada 2017r. (wtorek)- Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „Olimpus”– sesja jesienna. Do olimpiady przystąpiło 36 uczniów z klas drugich i trzecich gimnazjum. Olimpiada była testem wielokrotnego wyboru, składała się z 30 pytań.                    W testach zawarte były pytania o różnej skali trudności , dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.

Drugi konkurs odbył się 24 listopada 2017r. (piątek) , był to Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Matematyki „ PINGWIN”. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów gimnazjum z klas trzecich i drugich. Uczniowie, biorąc udział w konkursie,  mogli sprawdzić swoje wiadomości z matematyki. Wyniki konkursów  i laureatów  poznamy w styczniu 2018r.

Trzymamy kciuki za uczestników konkursów.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

28-11-2017

28 listopada 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizował i przeprowadził Samorząd uczniowski. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami, które towarzyszyły swoim opiekunom podczas przerw i na lekcjach. Uczniowie, którzy przynieśli tego dnia maskotkę do szkoły, uniknęli odpowiedzi ustnych ze wszystkich przedmiotów. Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do wspólnej akcji!!!

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

20-11-2017

W naszej szkole 20.listopada, jak co roku, odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd uczniowski. Oprawa muzyczna przygotowana przez absolwenta naszej szkoły sprawiła, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i świetnie się bawili. Poza muzyką i tańcami, uczniowie mogli ugasić pragnienie na kiermaszu napojów zorganizowanym przez Samorząd uczniowski oraz mogli sprawdzić co przyniesie im przyszłość kupując ciasteczka z wróżbą sprzedawane przez wolontariuszy naszej szkoły. Życzymy wszystkim , aby wróżby andrzejkowe się spełniły, zwłaszcza te dobre!!!

 

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

-10-11-2017

To już 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji  10 listopada 2017 r. uczniowie klas drugich naszej szkoły wystąpili w montażu słowno – muzycznym pt. „Do Ciebie Polsko…”. Przedstawienie przybliżyło głównie okoliczności  sprzyjające uzyskaniu wolności przez naszą ojczyznę, czyli czasy I wojny światowej. Ślady tej wojny znajdują się również w naszej okolicy.

Podniosły charakter uroczystości podkreślił wprowadzony na salę sztandar szkoły i śpiewany przez wszystkich hymn Polski.

 

 

SCHRONISKO-ZBIÓRKA 

24-10-2017

W dniach 24-31 października 2017 roku nasi uczniowie włączyli się aktywnie w niesienie pomocy potrzebującym zwierzakom i uczestniczyli w zbiórce darów dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Aktualnie w schronisku znajduje się 222 psów i 202 koty, stad też zbierane dary miały na celu pomoc pensjonariuszom schroniska przetrwać najtrudniejszy dla nich okres roku jakim jest zima. Ilość zebranych rzeczy była zadowalająca. Łącznie zebrano Ok 26 kg karmy suchej, 1,5 kg karmy mokrej, 2 obroże, 1 koc, nie zabrakło też zabawki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji!!!

 

XVII DZIEŃ PAPIESKI

20-10-2017

20 października uczniowie zebrali się,  aby   uroczyście przypomnieć postać naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, jednego z nielicznych współczesnych autorytetów.

Kolejny Dzień Papieski przygotowali uczniowie pod kierunkiem Małgorzaty Braun. Biografia Karola Wojtyłły i jego nauki miały nieocenione znaczenie dla biegu wydarzeń drugiej połowy XX w., co zostało podkreślone w trakcie inscenizacji. Wspólne odśpiewanie ulubionej pieśni Papieża wzmocniło więź miedzy społecznością szkolną.  

 

 

 

 

 DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

13-10-2017

Dnia 13.10.2017 roku odbyła sie w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Samorząd Uczniówski pod kierunkiem p. Małgorzaty Grzegorczyk i p. Zdzisława Trochimiuka przygotował przedstawienie pod tytułem „ Duża przerwa”, w którym uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i ich codzienne życie w szkole. Piosenki w wykonaniu uczniów i ich szczere uśmiechy tylko uświetniły ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie na zakończenie skierowali wiele ciepłych i życzliwych słów w kierunku nauczycieli i pracowników szkoły. Docenili oni i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie czujność i troskę o dobro swoich wychowanków. 
Uroczystość ta połączona była z Europejskim Dniem Języków Obcych w której uczniowie, pod nadzorem p. Małgorzaty Grzegorczyk i p. Teresy Szkodzińskiej, postawili na muzykę i uczestnictwo w specjalnie dla nich przygotowanej części artystycznej. Co roku ten dzień uzmysławia uczniom jak ważne jest uczenie się języków obcych oraz w jakim stopniu pomaga nam wzajemnie sie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. 

 

Mistrzostwa Powiatu w Piłce nożnej Dziewcząt

16-10-2017

W zawodach wzięło udział 9 gimnazjów z Powiatu Lubartowskiego: Gimnazjum Nr 1 w Lubartowie, Gimnazjum Sportowe w Lubartowie,  Ostrówka, Woli Sernickiej, Firleja, Rudna, Ostrowa Lubelskiego, Abramowa  i Niedźwiady.  /Więcej/

 

XVI Dzień Seniora Gminy Niedźwiada

07-10-2017

7 października z inicjatywy władz samorządowych już po raz XVI  Seniorzy Gminy Niedźwiada mieli okazję  uczestniczyć w spotkaniu, którego organizatorem w tym roku było Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie.

Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Grażyna Szafrańska, natomiast okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt Gminy Niedźwiada p. Janusz Marzęda. Młodzież Gimnazjum zaprezentowała montaż słowno- muzyczny, natomiast zespoły ludowe wystąpiły z repertuarem pieśni ludowych. Uroczystość minęła w miłej atmosferze, a uczestnikom dostarczyła wielu wzruszeń.

 

 

 

Dzień chłopaka - dyskoteka

10-10-2017

Cała szkoła bawi sie z okazji "Dnia Chłopaka"04 października w naszej szkole zorganizowana została dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka. Już od progu słuchać było wyborną muzykę, którą zresztą uczniowie sami sobie wybrali. Impreza prowadzona była przez absolwenta naszej szkoły. Wszyscy bawili się świetnie. Ci, którzy poczuli się zmęczeni, głodni lub spragnieni, mogli posilić się na kiermaszu zorganizowanym przez Samorząd uczniowski. Z utęsknieniem czekamy na następną taką udaną imprezę szkolną!!!

 

 

 

 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

28-08-2017

Dnia 4 września  rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 o godzinie 8.50

Dowozy poranne bez zmian.

 

 

 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23-06-2017

 Na ten dzień uczniowie czekają 10 miesięcy. Nadchodzi równie niespodzianie jak ostatni dzień wakacji. I choć żegnamy kolejny rocznik, to mamy świadomość tego, że właśnie umożliwiliśmy mu start na ostatnim etapie do dorosłości. Za nami okres wytężonej pracy, o czym świadczyła  ilość rozdanych nagród nie tylko za wyniki w nauce, ale również liczne konkursy.

 

 

 WYCIECZKA ZAKOPANE -  SŁOWACJA  (12.06. – 14.06.2017r.)

12-06-2017

Uczniowie klas pierwszych byli uczestnikami wycieczki w Tatry.

Już pierwszego dnia zdobywali Gubałówkę, wyruszając z miejscowości Ząb, aby później podziwiać  Zakopane. Do atrakcji należało zwiedzanie najstarszego cmentarza na Pęksowym Brzysku oraz spacer po reprezentacyjnej ulicy miasta – Krupówkach.

Drugi dzień w całości spędziliśmy w Tatrach Wysokich na Słowacji, gdzie zdobywaliśmy Hrebienok (1285 m n.p.m.). Pogoda, dobre samopoczucie i przepiękne krajobrazy sprawiły, że wszyscy na koniec dnia byli zmęczeni, ale szczęśliwi.

W ostatnim dniu zwiedzaliśmy dalej Zakopane. Drogą pod Reglami doszliśmy do miejsca, skąd podziwialiśmy skocznię narciarską – Wielką Krokiew.

Po krótkim spacerze wróciliśmy do autokaru. Szkoda, że musieliśmy wracać…

 

 Wycieczka --Beskid Wyspowy

12-06-2017

   Uczniowie naszej szkoły na wycieczce w dniach 06.06---09.06 2017 rok

 

 

 

 

 Biegi przłajowe

12-06-2017

   

 

 

 

 KONCERT MARGARET W LUBLINIE

07-06-2017

07 czerwca młodzież naszego gimnazjum wyjechała na koncert ł MARGARET, która szturmem podbiła polskie listy przebojów i serca polskich słuchaczy, wydając takie hity jak Heartbeat,  Elephant, Cool me down, Thank you very much i wiele, wiele innych.

Margaret to polska piosenkarka i autorka piosenek. Z wykształcenia projektantka mody. Laureatka wielu nagród muzycznych m.in. Eska Music Awards czy Super Jedynki. Jest jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia, a jej teledyski mają miliony wyświetleń na YouTube.  Jako support zagrał  zespół STO% z Piotrkiem Nagielem - muzykiem, który współpracował z całą plejadą polskich gwiazd sceny rockowej Koncert MARGARET (organizowany w ramach cyklu imprez profilaktycznych NIEĆPA)

 S.O-M

 

 XIV Szkolny Konkurs Recytatorski pod tytułem „Barwy życia”

28-05-2017

   

Dnia 26.05.2017 roku odbył się XIV Szkolny Konkurs Recytatorski pod tytułem „Barwy życia”. Wzięło w nim udział jedenaścioro uczestników z klas I - III naszego gimnazjum. Powołane jury brało pod uwagę następujące kryteria: pamięciowe opanowanie tekstu, dobór utworu literackiego, dykcję (wymowę, kulturę słowa), interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Konkurs miał promować młode talenty i popularyzować piękno poezji obecnej  w każdej chwili naszego życia.

Po burzliwej naradzie komisja oceniająca przedstawiła wyniki swojej pracy. Laur zwycięstwa przypadł w tym roku Milence Matyjaszczyk z klasy I „d”, która niesamowicie wyrecytowała utwór pt. „Baśń o śniegowej dziewczynce” autorstwa Agnieszki Frączek. Drugie miejsce zajęła Patrycja Szulik z fragmentem prozy pochodzącym z utworu pt. „Oskar i pani Róża” Erica Emmanuela Szchmitta. Trzecie miejsce należało do Wiktorii Biskup, która przypomniała nam wzruszający wiersz pod tytułem „Testament mój” Juliusza Słowackiego. Nagrodzone uczennice otrzymały piękne dyplomy oraz nagrody książkowe. Przewodnicząca jury podziękowała pozostałym uczestnikom, dla których także przewidziano symboliczne upominki.

Wszystkim miłośnikom poezji jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu. Życzymy dalszych sukcesów będących owocem niesłabnącego zachwytu nad pięknem nieśmiertelnej literatury. Niesamowite emocje              i wspaniałą atmosferę tego wydarzenia prezentują poniższe zdjęcia.  /E. K./

 

 

 

 

 STYPENDIADA

04-05-2017

   W sesji zimowej stypendiady gimnazjalnej udział wzięła grupa naszej młodzieży. Jesteśmy szczególnie dumni z zajęcia I miejsca w ogólnopolskim konkursie literackim przez Patrycję Kwaśniewską, która napisała rozprawkę i uzyskała maksymalną liczbę punktów. Wsród wyróżnionych znalazła się też Ola Pyła, która rywalizowała z innymi w znajomości komedii A. Fredry "Zemsta". Wszyscy uczestnicy uzyskali dyplomy, natomiast Patrycja i Ola - nagrody. 

 

 

 

 POKAZY CHEMICZNE!!!!

26-04-2017

    

Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny na

Wydziale Chemii UMCS w Lublinie

 

 SUKCES MARTYNY TOMASIAK!

10-04-2017

     W dniu 5 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Kocku nastąpiło rozstrzygnięcie XI Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej w kategorii muzycznej.

I miejsce zajęła Martyna Tomasiak uczennica klasy 2b, wykonując piosenkę "Uciekaj Moje Serce".

 

 

WIELKI SUKCES BARTKA PĘKALI!

15-03-2017

               W dniu 15 marca 2017r. w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami turnieju, podobnie jak w latach ubiegłych, był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP PR w Lubartowie oraz Komenda Powiatowa PSP w Lubartowie. /CZYTAJ WIĘCEJ/

 

 

 MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI

15-03-2017

 Dzień Matematyki 2017
patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Matematyki odbyły się w naszej szkole dnia 14 marca. Dzień Matematyki kierowany był do wszystkich uczniów! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań miało sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dzień Matematyki jest po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki.... Dlatego wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w  rozwiązywaniu quizu „Pieniądze to nie wszystko” – pracując w grupach. Prezentacja – quiz składała się z pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis "Na temat" pełniący rolę edukacyjną. Wszyscy chcieli wygrać i na wszystkich czekały nagrody - plusy, których liczba była zależna od wyniku.

 „ZACHOWALI SIĘ JAK TRZEBA…” - UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCONA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W PUBLICZNYM GIMNAZJUM W NIEDŹWIADZIE

01-03-2017

 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji
w Publicznym Gimnazjum w Niedźwiadzie odbył się uroczysty montaż słowno - muzyczny poświęcony pamięci tych, którzy po 1944 roku nie pogodzili się z nową okupacją (tym razem sowiecką) oraz wprowadzonym systemem komunistycznym w rzekomo wolnej już Polsce. Żołnierze Niezłomni do końca walczyli o odzyskanie niepodległości, wzorowo wypełniając złożoną przysięgę. Pozostali wierni Bogu oraz Ojczyźnie i za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę
./CZYTAJ WIĘCEJ/

 

  ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

24-02-2017

         W dniu 24.02.2017r. w Publicznym Gimnazjum w Niedźwiadzie  odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizowany każdego roku turniej jest adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich./CZYTAJ WIĘCEJ/

 

 

XVI BAL GIMNAZJALNY

18-02-2017

 Po raz XVI w naszej szkole odbył się bal gimnazjalny, który, zgodnie z tradycją, rozpoczyna polonez. Jest to dla wielu rodziców i wychowawców moment wzruszający, bo przypomina o kończeniu się kolejnego etapu edukacyjnego i uświadamia, że absolwentom już tylko dwa lata brakuje do dorosłości. Na wspaniałą atmosferę zabawy miały wpływ wykonana przez uczniów dekoracja w stylu japońskim i stosowna, bardzo rytmiczna muzyka. Rodzice, na których jak zawsze możemy liczyć, przygotowali posiłek, aby młodzież miała dość energii do tańca. Dodatkową atrakcję stanowiła foto-budka oraz losowanie królowej i króla balu ( zostali nimi Wiktoria Furtak i Jarosław Waśkowicz). Walc w wykonaniu " królewskiej" pary i innych uczniów zachwycił rodziców, ponieważ połączył klasykę ze współczesnością.                                                 BAL...BAL....BAL    FILM     

 

PROJEKT EDUKACYJNY

10-02-2017

  W ramach projektu edukacyjnego pod hasłem "Czy warto znać tajniki samoobrony?" 10 lutego 2017r. gościliśmy mistrza taekwondo Jerzego Jeduta. Jest on jedną z dwóch osób w Polsce i jedną z czterdziestu na świecie, która posiada ósmy dan. Pan Jerzy przybliżył nam umiejętności związane z taekwondo i pokazał, że to nie tylko sport. Niezależnie od płci, wieku, wagi można pokonać nawet silniejszego przeciwnika, jeśli tylko umie się zastosować odpowiednie chwyty. Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy odpowiedź na nasze pytanie "Czy warto znać tajniki samoobrony", a uczniowie mogli sprawdzić zdobytą wiedzę podczas przeprowadzonego quizu.

Grupa z klasy II d realizująca projekt edukacyjny 
                                                    

         

DISCO

20-01-2017

Zabawa choinkowa jest dla nas ważnym wydarzeniem w  roku szkolnym. Przygotowuje się do niej młodzież, a także rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom smaczny i różnorodny posiłek. Spotkanie nauczycieli i rodziców to również okazja do mniej formalnych rozmów o sukcesach i problemach naszych uczniów oraz o funkcjonowaniu szkoły. - Bawiłam się świetnie - powiedziała jedna z uczennic klasy drugiej - chociaż części klasy nie było, bo się

 rozchorowała. Dobrze, że wkrótce będzie bal - dodała.  W organizacji kolejnej uroczystości jak zawsze pomogą rodzice, na których zawsze możemy liczyć.           M.C.

                   

         

DOŻYWIANIE UCZNIÓW---WAŻNE !!!!PROSZĘ PRZECZYTAĆ

02-01-2017

                                                         Szanowni Państwo

         W związku z centralizacją podatku VAT od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego, informujemy, że z dniem 1 stycznia 2017 r. opłaty za dożywanie uczniów  muszą być dokonywane każdego miesiąca, indywidualnie na wydzielony rachunek bankowy szkoły. Stawka dzienna za posiłek wynosi 1,80 zł. CZYTAJ WIĘCEJ

         

JASEŁKA

22-12-2016

Motywem przewodnim tegorocznych jasełek była sytuacja współczesnej polskiej rodziny, której członkowie cierpią z powodu braku czasu i uwagi najbliższych. Choć konsumpcjonizm i wartości materialne niejednokrotnie przesłaniają to co najważniejsze, wszyscy tęsknimy do miłości i rodzinnego ciepła. Ostatnia scena przedstawienia, podczas której spotkała się cała rodzina, miała optymistyczną wymowę, bo bohaterowie dokonali właściwego wyboru. Przed licznie zgromadzonymi gośćmi: Wójtem Gminy Niedźwiada panem Januszem Marzędą, dyrektorem BOO panem Robertem Kwaśniewskim i licznie przybyłymi rodzicami wystąpiło bardzo wielu uczniów, którzy wykazali się talentami aktorskimi i wokalnymi. Na szczególną uwagę zasługuje to, że wszyscy uczestnicy jasełek dobrowolnie i dużo wcześniej zgłosili chęć swojego udziału w obchodach tego uroczystego dnia. Po przedstawieniu wszyscy złożyliśmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem.

 

WIECZÓR POEZJI Zbigniewa Herberta

12-12-2016

 W środę 14 grudnia 2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Bolesława Prusa odbył się  wieczorek poetycki poświęcony życiu i twórczości wielkiego poety Zbigniewa Herberta.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych - Wójt Gminy Niedźwiada Janusz Marzęda, Dyrektor Biura Obsługi Oświaty Robert Kwaśniewski oraz Dyrektor szkoły Grażyna Szafrańska. W gronie znamienitych gości znaleźli się także nauczyciele, wychowawcy,  rodzice oraz opiekunowie uczniów. Organizatorem uroczystości było Szkolne Koło Miłośników Poezji CZYTAJ WIĘCEJ

 

NIEDZWIADA W GIMNAZJADZIE DRUŻYNOWEJ NAJLEPSZA...

12-12-2016

 12.12.2016r. w Niedźwiadzie rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym tenisie stołowym GIMNAZJADA 2016. W zawodach w kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z gimnazjum z Niedźwiady i chłopcy z Łucki. CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

 

MINERAŁY

29-11-2016

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ MISIA

28-11-2016

Choć gimnazjaliści nie uważają się za dzieci, wciąż są bardzo przywiązani do swoich misiów, którymi chwalą się właśnie 25 listopada w Dniu Misia. Samorząd Uczniowski dla każdego przygotował słodką niespodziankę, którą rozdawały Misio-dziewczyny.

 

 

 

DYSKOTEKA SZKOLNA

23-11-2016

23 listopada z okazji nadchodzących Andrzejek odbyła się w naszej szkole dyskoteka.
Samorząd Uczniowski przygotował kiermasz ciasteczek z wróżbą. Mimo że było ich bardzo dużo rozeszły się w mig, bo jak głosi ludowe przysłowie Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście a  szczęścia potrzebuje każdy. Co znalazło się na karteczkach? - Mądrości szkolne w stylu: Odnajdziesz satysfakcję z nauki...w piątek wieczorem, Kto wie, nie mówi, kto zaś mówi,ten nie wie.W niedzielę rozpocznie się Adwent i będziemy odmierzać czas do zabawy choinkowej. Młodzież lubi się bawić! Prawda ?

 

 

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

17-11-2016

17 listopada wszystkie klasy drugie odbyły zajęcia z panem doktorem Mariuszem Dobijańskim. Dotyczyły one rozpoznawania, przyczyn powstawania i zapobiegania agresji i przemocy w szkole. Podczas spotkań z młodzieżą doktor Dobijański sformułował wnioski  dotyczące funkcjonowania poszczególnych grup rówieśniczych, a po południu przedstawił je nauczycielom i rodzicom podczas zebrania. Apelował, aby zawsze reagować na przejawy przemocy, ponieważ największym problemem są świadkowie negatywnych zachowań, którzy pozostają bierni i poprzez to przyzwalają na zło. Agresor odbiera to wówczas jako przyzwolenie a nawet aprobatę  swoich zachowań. Odsetek uczniów agresywnych, jak i ofiar przemocy jest niewielki, natomiast większość stanowią osoby bierne i to właściwie od nich zależy jaka jest sytuacja w grupie, środowisku. Przypominał rodzicom o zagrożeniu cyberprzemocą, zachęcał do dłuższych rozmów z dziećmi i reagowania na wszelkie niepokojące zachowania. 

 

KONKURS „150 Dni Przed Egzaminem Gimnazjalnym”

22-11-2016

                         22 listopada 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbył się  powiatowy konkurs matematyczny „150 Dni Przed Egzaminem Gimnazjalnym”. Nasze gimnazjum w tym konkursie reprezentowali Eliza Dobosz z klasy III c i Jarosław Waśkowicz z klasy III a.

Miło nam zakomunikować, że Eliza została zwycięzcą konkursu zajmując I miejsce wśród dwudziestu dwóch rywalizujących ze sobą gimnazjalistów z klas trzecich.                                                                                              

Gratulujemy sukcesu.

 

KONKURS RECYTATORSKI

10-11-2016

W bieżącym roku przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza. Dla upamiętnienia naszego wielkiego rodaka w Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie zorganizowano Powiatowy Konkurs Recytatorski. Zdobywczynią I nagrody została nasza uczennica Patrycja Kwaśniewska, natomiast Patrycja Szulik otrzymała wyróżnienie. Na uznanie zasługuje zaangażowanie obu dziewcząt, które nauczyły się obszernych tekstów prozą i potrafiły ich interpretacją zainteresować publiczność i komisję konkursową. Gratulacje!

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

07-11-2016

10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości. Widowisko przygotowane przez uczniów kl. I d pozwoliło wszystkim prześledzić, co działo się na terenie Polski w ciągu 123 lat niewoli, do 11 listopada 1918 roku. Mamy nadzieję, że uroczystość ta nie tylko pogłębi szacunek do historii naszej Ojczyzny, ale również rozwinie więź z naszym gimnazjum.

 

GIMNAZJUM W NIEDŹWIADZIE DRUŻYNOWO DZIEWCZĘTA DRUGIE, CHŁOPCY CZWARTE MIEJSCE W TENISIE STOŁOWYMI

07-11-2016

     11 szkół z udziałem 57 zawodników i zawodniczek wystąpiło w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Lubartowskiego w Tenisie Stołowym w Gimnazjadzie. Zawody zostały rozegrane w Niedźwiadzie 7 listopada 2016r. Pierwsze sześć miejsc w kategorii dziewcząt i chłopców uzyskało awans na zawody rejonowe, które zostaną rozegrane w Rykach 17 listopada. W zawodach wezmą udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki z powiatów: Ryki, Puławy, Opole Lubelskie i Lubartowa.

       Wręczenia medali i dyplomów dokonali: Wiceprzewodniczący PSZS w Lubartowie Adam Wasak, Sędzia główny Leon Filipek oraz Organizator Mariusz Baranowski.   

DZIEŃ PAPIESKI

27-10-2016

 

OTWARTA FIRMA

26-10-2016

 

KONKURS PLASTYCZNY

26-10-2016

Podwójne zwycięstwo Aleksandry Pyły

Już po raz XIV został zorganizowany Powiatowy Konkurs Plastyczno- Fotograficzny przez PMDK w Lubartowie ,, Pokażę Ci gdzie mieszkam”

Jury po zapoznaniu się z 280 pracami , które zostały zgłoszone do konkursu z całego powiatu Lubartowskiego przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych. Z pośród czterech przyznanych nagród w konkursie fotograficznym, nagrodę otrzymała uczennica naszego Gimnazjum Aleksandra Pyła. W tym roku swoje nagrody i wyróżnienia przyznawali także wychowankowie PMDK , którzy utworzyli jury młodzieżowe konkursu. Nagrodę w konkursie  Fotograficznym przyznali tylko jedną… zdobyła ją również Aleksandra Pyła. Poziom prac zarówno plastycznych jak i fotograficznych był bardzo wysoki.

26 Października 2016r. Aleksandra wraz z opiekunem Panią Sylwią Osik-Mazurek ,była na uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów ,gdzie odbył się również wernisaż wystawy pokonkursowej.

 

PRZEDSIĘBIORCZY "GIMNAZJALISTA II''

20-10-2016

 

 

 

 

MISTRZOSTWA  POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

17-10-2016

W zawodach wzięło udział 10 gimnazjów z Powiatu Lubartowskiego:

Nr 1 w Lubartowie, Ostrówka, Woli Sernickiej, Firleja, Rudna, Łucki, Ostrowa Lubelskiego, Uścimowa,  Michowa i Niedźwiady . Drogą losowania podzielono drużyny na trzy grupy. W grupach grano systemem ,,każdy z każdym”, następnie grali zwycięzcy grup o miejsce I. Turniej rozgrywany był w miłej atmosferze. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach, grano dwa razy 10 minut z przerwą kilkuminutową. Do finałowej trójki awansowały Gimnazja z: Ostrowa Lubelskiego, Woli Sernickiej i Niedźwiady.

     W finałach padły wyniki: Niedźwiada – Wola Sernicka 5:0, Niedźwiada – Ostrów Lubelski 0:0 i Ostrów Lubelski – Wola Sernicka 2:0.

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI

17-10-2016

Święto wszystkich pracowników oświaty obchodzone jest w dniu 14 października. Tego dnia młodzież naszego gimnazjum składała podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. W sposób zabawny młodzi aktorzy zobrazowali jak trudno być nauczycielem. Szczególną uwagę zwrócono na trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Na zakończenie uczniowie złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

 

PÓŁFINAŁ  POWIATOWY  PIŁKI  NOŻNEJ  CHŁOPCÓW

07-10-2016

     Dnia  07 października 2016 roku w Niedźwiadzie został rozegrany półfinał powiatowy w piłce nożnej chłopców.

      W rozgrywkach wzięło udział cztery Gimnazja z : Ostrowa Lubelskiego, Uścimowa, Woli Sernickiej  i Niedźwiady. Z dobrej strony pokazała się drużyna z Gimnazjum w Niedźwiadzie. Chłopcy pokonali w pierwszym meczu drużynę z Uścimowa 5:0, Wolę Sernicką 2:0 i w ostatnim meczu ulegli drużynie z Ostrowa Lubelskiego 3:0 (grając w osłabieniu – czerwona kartka zawodnika z Niedźwiady). Końcowa kolejność drużyn: 1miejsce Ostrów Lubelski, 2 miejsce Niedźwiada, 3 miejsce Wola Sernicka, 4 miejsce Uścimów.Drużyna gospodarzy wystąpiła w składzie: Damian Kamiński, Kacper Chojak, Dariusz Kalbarczyk, Bartek Kosik,  Patryk Grzelak,  Kacper Kocyła,  Mateusz Żytkowski,  Jarosław Waśkowicz, Dominik Łukasiewicz, Patryk Denka, Dawid Niewęgłowski, Rafał Sternik.  Opiekunem zespołu był  Mariusz Baranowski.

 

WYCIECZKA NA MAJDANEK

07-10-2016

W dniu 07 października 2016 r. uczniowie klasy trzeciej ,,B” pod opieką wychowawczyni Sylwii Osik-Mazurek i pani pedagog Agnieszki Marzec udali się do Muzeum Państwowego na Majdanku w Lublinie. Uczniowie od klasy pierwszej byli przygotowywani na tą wizytę. Obejrzeli film fabularny „Chłopiec w pasiastej piżamie”, ,, Dzieci Ireny Sendlerowej” a także kilka filmów dokumentalnych związanych właśnie z obozem zagłady na Majdanku. Podczas pobytu w muzeum uczniowie po obejrzeniu komór gazowych przeszli szlakiem prowadzącym do budynku krematorium, wysłuchując opowieści przewodnika, który z niebywałą dokładnością przybliżył nam wydarzenia tamtych lat i tego miejsca.

 

DYSKOTEKA SZKOLNA 

05-10-2016

Obchody wielkiego święta, czyli Dnia Chłopaka zgodnie z tradycją szkoły łączą się z dyskoteką. Odbyła się ona z pewnym opóźnieniem, ale większość uczestników podobno bawiła sie wyśmienicie. Organizatorem był Samorząd Uczniowski, który zadbał o napoje dla zmęczonych tańcem koleżanek i kolegów.

 

 

GIMNAZJALIŚCI Z NIEDŹWIADY BOHATEROM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.

02-10-2016

Uczniowie i nauczyciele  Gimnazjum w Niedźwiadzie przystąpili do projektu ,, BohaterOn” , w ramach którego wysłali 150 pocztówek  z podziękowaniami i życzeniami wielu lat życia uczestnikom Powstania Warszawskiego. W ten sposób wyrazili  wdzięczność, hołd i szacunek Bohaterom Powstania Warszawskiego.

 

 

 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 

30-09-2016

Po raz 17 w naszej szkole  pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do szkolnej społeczności. Zdali doskonale test na zachowanie dobrej miny do złej gry i trafianie na właściwą odpowiedź w zadaniach zamkniętych, czyli konkurencjach wymyślonych przez starszych kolegów. Okazało się też, że pierwszaki orientują się już w układzie sal lekcyjnych, znają nauczycieli i wiedzą wszystko, co niezbędne do funkcjonowania w naszym Gimnazjum. Życzymy im wielu sukcesów.

Samorząd Uczniowski

 

WYMIANA POLSKO-GRUZIŃSKA

15-09-2016

Podczas wakacji cztery uczennice z naszego gimnazjum wzięły udział w polsko - gruzińskiej wymianie młodzieżowej 'Circus for skills' zorganizowanej przez Sempre a Frente. 

 

 

 

V-CZYTANIE NARODOWE

03-09-2016

„Ktoś powie, że czytać każdy umie, zaprawdę mało kto czytać potrafi”

Cyprian Kamil Norwid

V edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania

Już po raz piąty w naszym kraju trwa projekt Narodowe Czytanie. Tegoroczna lektura nawiązuje do obchodzonego właśnie Roku Henryka Sienkiewicza, ustanowionego przez Sejm i Senat, w związku ze 170. rocznicą urodzin i 100. rocznicą śmierci pisarza. Powieść pt. „Quo vadis” została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu innych propozycji takich jak: „Chłopi" Władysława Stanisława Reymonta, „Popioły" Stefana Żeromskiego, „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego oraz „Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej. „Quo vadis” to  powieść historyczna, która odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków.
 

 

 

PLAN LEKCJI
KALENDARZ ZAJĘĆ

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

01-09-2016

             Wypoczęci, pełni optymizmu i chętni do pracy wracamy po dwóch miesiącach wakacji aby rozpocząć nowy rok szkolny. Podczas inauguracji Pani Dyrektor Grażyna Szafrańska powitała serdecznie uczniów, przybyłych rodziców i pracowników szkoły. Krótka organizacja roku szkolnego, słowa zachęty do wytężonej pracy oraz życzenia wielu sukcesów wypowiedziane przez Panią Dyrektor obudziły w uczniach zapał do nauki. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami do swoich klas lekcyjnych. 

 

 

 

 

Pogoda Niedźwiada z serwisu